Açıkta bırakılan elektrik kabloları köpeği öldürdü

Direkte açık bırakılan kablolara temas eden köpek kurtarılamadı. Köpeğin sahibi şikayetçi olacağını belirtti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul'un Şişli ilçesinde 'Miel' isimli köpek, gezdirildiği sırada aydınlatma direğinde açık bırakılan kablolara temas etti. Miel, kablodan elektriğe kapılarak öldü.

25 Ocak'ta sahibinin arkadaşı tarafından gezdirilen Sırp tazısı cinsi köpek bir anda kablosu açık olan aydınlatma direğine yöneldi. Yönelmesi ile birlikte açık bırakılan kablolardaki elektrik akımına kapıldı.

Çevredeki bir esnaf Miel'i sokak lambasından uzaklaştırarak, kalp masajı yaptı. Kalp masajının ardından Miel veterinere götürüldü. Köpek burada yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamazken köpeğin sahibi şikayetçi olacağını belirtti.

 

'BİR ÇOCUK DA ORAYA DOKUNABİLİRDİ'

Esnaf Eyüp Beyhan "İçeride oturuyorduk, bir çığlık sesi geldi. Köpek yerde hareketsiz yatıyordu. Bir esnaf arkadaşım kalp masajı yaptı. Ardından da kucaklayıp veterinere götürdü. Köpek direğe dokunduğu an hareketsiz olarak kaldı. Elektrik firması çalışanları dün geldi bir işlemler yaptı. O kabloları kapattı. Bir çocuk da oraya dokunabilirdi" dedi

Berber Emre Atabey ise, "Bu lambadaki kablolar uzun süredir açıktaydı. Elektrik kaçağı var mı yok mu kimse bilmiyordu. Ta ki köpek ölene kadar" diye konuştu.(DHA)

Etiketler köpek elektrik şişli