30 yaşındaki doktorun şüpheli ölümü: 'Korona olabilir'

İstanbul'da Covid-19 nedeniyle 14 günlük karantinanın ardından yeniden görevine başlayan 30 yaşındaki Dr. Ahmet Akbaş, evde fenalaşarak öldü. İstanbul Tabip Odası, "Ani ölümünün, Covid-19 hastalığının komplikasyonları ile ilişkili olabileceğini düşünüyoruz" diye açıklama yaptı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Tabip Odası, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Ahmet  Akbaş’ın öldüğünü duyurdu.

Yapılan açıklamada, Covid-19 nedeniyle 14 günlük izolasyonun ardından yeniden çalışmaya başlatan Dr. Akbaş’ın dün akşam saatlerinde ani olarak öldüğü belirtildi.

İstanbul Tabip Odası’nın konu ile ilgili açıklaması şöyle:

“Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan meslektaşımız Covid-19 nedeniyle, hafif semptomlarla geçen 14 günlük izolasyonun ardından yeniden çalışmaya başlamıştı.

Dün akşam (6 Ekim 2020) mesai sonrası poliklinik (sürtime) hizmeti veren Dr. Ahmet Akbaş kendisi gibi hekim olan eşinin de evde bulunduğu sırada gece ani olarak yaşamını yitirdi.

'EK BİR SAĞLIK SORUNU YOKTU'

30 yaşında, önceden bilinen ek bir sağlık sorunu bulunmayan genç bir hekimin ani ölümünün, Covid-19 hastalığının komplikasyonları ile ilişkili olabileceğini düşünüyoruz. Otopsi sonucunda elde edilecek bilgiler bu konuda daha net değerlendirme yapılmasına olanak sağlayacaktır.” (HABER MERKEZİ)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR