Vergi, ceza ve harçlara yüzde 36.2 zam

Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’ne göre yeniden değerleme oranı yüzde 36.2 olarak belirlendi. Vergi, ceza ve harçlar için öngörülen zam oranını eleştiren Öztrak, “Bunun adı millete zulümdür" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Resmi Gazete’de yayınlanan Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’ne göre yeniden değerleme oranı yüzde 36.2 olarak belirlendi. Yeniden değerleme oranının 2021 için yüzde 36.2 olarak tespit edildiği aktarılan tebliğde, söz konusu oranın 2021 yılına ait son geçici vergi dönemi için de uygulanacağı belirtildi. 

Buna göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan söz konusu oranı değiştirmezse yeni yılda Motorlu Taşıtlar Vergisi, ehliyet-pasaport harçları ve trafik cezalarında yüzde 36.2'lik artış bekleniyor. 

ÖZTRAK: BUNUN ADI MİLLETE ZULÜMDÜR

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, zamlara sosyal medya hesabından tepki göstererek, “Bunun adı millete zulümdür” dedi. Öztrak, Twitter paylaşımında "Sabaha %36,20 vergi, resim harç zamlarıyla uyandık. Memura, işçiye, emekliye maaş ve ücret zammını %9,8 enflasyon tahminine göre yap. Ardından vergi, resim, harç ve değerli evrak bedellerine %36,20 zam yap. İşte bunun adı millete zulümdür" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)