Vatan Partisi doğruladı: Perinçek ve Sancak, Esad'la görüşecek

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, "Vatan Partisi önümüzdeki 10-15 gün içerisinde Doğu Perinçek başkanlığında Suriye'yi ziyaret edecek" açıklamasında bulundu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, 10-15 gün içerisinde Doğu Perinçek ve Ethem Sancak'ın da içinde bulunduğu heyetin Şam'a giderek Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'la görüşeceğini belirtti. Ulusal Kanal canlı yayınına katılan Bursalı, "Vatan Partisi önümüzdeki 10-15 gün içerisinde Doğu Perinçek başkanlığında Suriye'yi ziyaret edecek ve en üst düzeyde görüşme yapacak. Sayın Doğu Perinçek, Ethem Sancak ve önemli isimler yer alacak" dedi.

'TÜRKİYE'NİN ZAMANI DARALIYOR'

"Türkiye'nin önündeki çok önemli bir düğüme kılıç atıyoruz" ifadelerini kullanan Bursalı, şöyle konuştu:

"Bu adım şarttı. Türkiye'nin geleceği açısından şarttı. Bu koşullarda Türkiye’nin Suriye ile işbirliğine gitmesi tarihi önemdeydi. Açıklamalar çok doğru. Kutluyoruz kendilerini. Bu süreçten geri dönüş yok. Vatan Partisi'nin programı bir bir Türkiye’nin gündemine geliyor. 2014-2015'ten beri çok önemli adımlar attık. ABD’nin bölge baskılarının artması ve PKK terörüyle savaşma açısından temel mesele Türkiye ve Suriye’nin işbirliği haline gelmişti. Bu dünya dengelerini değiştirecek olaydır. Bu çok önemli tarihi bir olaydır. O açıdan hızlı ve çevik olmamız gerekiyor. Türkiye’nin zamanı daralıyor. Türkiye’nin etrafındaki tehditler, içerideki bir takım tehditler ,Türkiye’nin hızlanması gerektiğini söylüyor.

Şunu önemle ifade edelim, Suriye ile her alanda işbirliği vurgusu yapılması lazım. Sayın Şule Perinçek ve Ethem Sancak'ın içinde olduğu heyet Moskova'da görüşmeler yapmıştı.

Rusya işbirliği olursa tam destek sağlayacağını ifade etmişti. Bölge ülkeleriyle ortak hareket etmek açısından bu şart. Bütün terör örgütlerine karşı ortak mücadele kararlılığı vardı. O Anahtar açılıyor. Suriye ile işbirliği bize çok büyük kazanımlar getirecek. Suriye ile işbirliği yapıldığı anda PKK’nın ömrü 1-2 ay. Bu işbirliği PKK’yı ortadan kaldıracak. PKK teslim olacak. Amerikan hayallerini toprağa gömmüş oluruz. İkinci İsrail tehdidi ortadan kalkmış olur.

Doğu Akdeniz’de ülkemize yönelik tehditleri bertaraf ederiz. Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de ittifak kurması için Suriye ile işbirliği yapması şart. Suriye ile kıyı sınırımızı çizeriz. Münhasır ekonomik bölgeyi çizeriz. Buradaki Amerikan iddialarını da ortadan kaldırırız. Suriye KKTC’yi tanımada en önemli ülkelerden biri olacak. 

'SIĞINMACI SORUNU BİLEREK KÖPÜRTÜLÜYOR'

Bu sığınmacı sorunu bilerek köpürtülüyor. Biz sabahtan beri ne anlatıyoruz? Türkiye’nin vatan bütünlüğü. Sığınmacı sorunu da bizim sorunlarımızdan birisi. Vatan Partisi dışında bu programı savunan yok. Bu Türkiye Suriye işbirliği sığınmacı sorununu kökten çözecek. Orada insanların güvenle yaşama ortamını sağladığı zaman evlerine dönecektir. Bu da dostlukla olur.

Siyasi ve ticari canlılık güneyde sağlanacak. Mallar girip çıkacak. Türkiye ekonomisi için uygun koşullar yaratılacak. Suriye ile işbirliği yapan bir Türkiye, Avrasya ülkeleriyle çok daha güvenli çok daha kararlı bir ilişki kurar.

'BIDEN TAYFASINDA BÜYÜK BİR TELAŞ VAR'

Biden tayfasında çok büyük bir telaş var. CHP, Davutoğlu Türkiye-Suriye işbirliğini engellemeye yönelik çaba sarf ediyor. Onlar istiyorlar ki Suriye politikası düzelmesin. Suriye politikaları değişirse geleceği yer ortada. Amerika’nın en merkezi dergileri Davutoğlu için Ankara’daki adam ifadesini kullanmıştı. Onun için bu açıklamalar çok anlamlı. Biden tayfası Amerikan bombalarını alkışlayarak bu sürece girdi. Başarılı olma şansları yok. Türk milleti onlardan yana değil.

Suriye hükümeti Türkiye’de en çok Vatan Partisi'ne güveniyor.

'AYRINTILI TAKVİMİ YAKINDA PAYLAŞACAĞIZ'

Vatan Partisi önümüzdeki 10-15 gün içerisinde Doğu Perinçek başkanlığında Suriye'yi ziyaret edecek ve en üst düzeyde görüşme yapacak. Sayın Doğu Perinçek, Ethem Sancak ve önemli isimler yer alacak. 10-15 gün içerisinde bu ziyaret Şam'a yapılacak. Suriye Devleti ile uzun süredir görüşme halindeydik. Beşar Esad ile 2015’te görüşmüştük. Vatan Partisi Suriye devletiyle çok sık görüşüyordu. Suriye, Rusya, İran, Çin olmak üzere ilişkileri tamir etti. Vatan Partisi Asya'nın en güvenilir partisi. Övmek için söylemiyoruz. Bu Türkiye’nin menfaatleri Türkiye’nin geleceği açısından kritik. Ve bütün bu konuştuğumuz ekonomi ve güvenliği başta olmak üzere düzelecek. Ayrıntılı takvimi yakında paylaşacağız." (HABER MERKEZİ)