Urfa'da cezaevleri yakınında eylem yasağı

Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde işkence iddialarının ardından Şanlıurfa Valiliği yasak kararı aldı. Yedi gün süreyle ceza infaz kurumlarının bir kilometre yakınında eylem yapılamayacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Şanlıurfa Valiliği, ceza infaz kurumları yakınlarında toplanma, gösteri ve yürüyüşleri yasakladı. Yasak kararının yedi gün süreyle alındığı ifade edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, "İlimiz sınırları içerisinde bulunan ceza infaz kurumlarının kampüsünde, eklentilerinde ve tel örgü sınırının 1 kilometre mesafe içerisinde yapılacak 'Toplanma, gösteri ve yürüyüş, basın açıklaması, röportaj, kamera çekimi, pankart açma ve taşıma, slogan atma, yazılı veya üzerinde sembol bulunan kıyafetlerle cezaevine girme, cep telefonu ile çekim yapmak, fotoğraf çekmek, stant açmak, eylemsel davranışlarda bulunmak' gibi etkinlikler, 21-28 Ekim tarihleri arasında yasaklanmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde, 7 Ekim’de koğuşlara baskın düzenleyen 80 gardiyanın tutuklulara işkence yaptığı ileri sürülmüştü.(HABER MERKEZİ)