Ümit Özdağ'ın 'dağ' sataşmasına HDP'den tepki: Dar edeceğiz

Özdağ Ümraniye'de önüne gittiği Yeşil Sol Parti'nin standında kimseyi göremeyince "Muhtemelen dağa çıktılar" dedi. HDP'den tepki geldi: Aday tanıtımındaydık o yüzden sen böyle rahat hareket ettin...

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İstanbul Ümraniye'de esnaf ziyareti yaptı. 

İlçe meydanındaki gezisi sırasında Yeşil Sol Parti'nin standını görüp önüne giden Özdağ, kimsenin olmadığını görünce “Bütün siyasi partilerin stantlarını geziyoruz şimdi HDP standının önüne geldik ama kimse yok. Muhtemelen dağa çıktılar” deyip yanındaki partililerin gülüşmeleri arasında yoluna devam etti. Partililer o anlara ilişkin videoyu sosyal medyada paylaştı.

Özdağ'ın bu sataşmasına HDP ve Yeşil Sol Parti'den tepki geldi.

HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç, Twitter'dan olaya ilişkin bir haberi alıntılayarak "Merak etme şarlatan herif. Bugün sen de çok iyi biliyorsun ki partimizin aday tanıtımındaydık o yüzden sen böyle çok rahat hareket edebildin. Antep’i sana da senin gibi faşistlere de dar edeceğiz" dedi. 

HDP İstanbul Eş Başkanı Ferhat Encü ise "Yanılıyorsun bay faşist, arkadaşlarımız kuduz aşısı olmak için stanttan ayrılmışlar. Kesin bilgi!" diyerek Özdağ'a tepki gösterdi. (HABER MERKEZİ)