Ümit Özdağ'ın 'Suriyeli hırsız' dediği kişi, deprem gönüllüsü çıktı

Ümit Özdağ, 'Suriyeli deprem çalışmalarında itfaiyecinin telefonun çaldı' iddiası yalanlandı. Söz konusu kişinin eğitim alan imam adayı olduğu, telefonun da kendisine ait olduğu açıklandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, depremin ardından Urfa'daki bir enkazda, Suriyeli göçmenin itfaiye erinin cep telefonunu çaldığı iddiasına yalanlama geldi.

Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın basın toplantısının TRT Haber'de canlı yayınlandığı bir videoyu sosyal medya hesaplarından paylaştı. Ekranın sol tarafında Oktay'ın konuşması yayınlanırken, sağ bölümünde ise Urfa'daki bir enkazda yapılan çalışmalar yayınlanıyor.

Özdağ paylaşımında, "Cumhurbaşkanı Yardımcısı sol tarafta konuşuyor, sağ taraftaki mavi yağmurluklu Suriyeli canlı yayında itfaiye erinin cep telefonunu çalıyor" ifadelerini kullandı.

Yazılı açıklama yapan Şanlıurfa Valilisi, iddianın doğru olmadığını belirtti. Hiçbir itfaiyeciden telefon çalındığına dair şikayet alınmadığı aktarılan açıklamada, "Konuyla ilgili yapılan çalışmalarda Suriyeli olduğu iddia edilen şahsın A.B. (2000 doğumlu Akçakale nüfusuna kayıtlı) olduğu, halen ilimizde hafızlık eğitimi alan imam adayı olduğu, olay gününde Şanlıurfa ilinde gönüllü olarak arama kurtarma çalışmalarına katıldığı, ayrıca bir gün sonra Adıyaman ilinde de arama kurtarma çalışmalarına katıldığı anlaşılmıştır. Sosyal medya paylaşımında çalındığı iddia edilen telefonun kendisine ait olduğu ve içerisinde adına kayıtlı hattın takılı olduğu tespit edilmiştir" denildi.