Meteorolojiden kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ege Bölgesi’nin iç kısmı, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun batısı ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerini bugün öğle saatlerinden sonra başlayacak kuvvetli rüzgar ve fırtınaya karşı uyardı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün öğle saatlerinden sonra Ege Bölgesi’nin iç kısmı, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun batısı ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına beklendiği uyarısında bulundu.

Meteoroloji açıklamasında şöyle denildi:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; Yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra rüzgarın; İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun Batısı ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 yer yer kısa süreli 70-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi ve yer yer toz taşınımı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

ANKARA İÇİN DE FIRTINA UYARISI

Ankara'da da bugün kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, Ankara'da rüzgarın bugün öğle saatlerinden sonra güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 yer yer kısa süreli 70-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Meydana gelebilecek ulaşımda aksama, çatı uçması, ağaç devrilmesi ve yer yer toz taşınımı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. (AA)

Meteoroloji'den 5 il için serin hava ve yağış uyarısıMeteoroloji'den 5 il için serin hava ve yağış uyarısı