IŞİD için savaşan kocasından ölü taklidi ile kurtuldu

IŞİD için savaştığı iddia edilen erkek karısını bıçakladı. Ölü taklidi yaparak kurtulan kadın yoğun bakımda.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR -  Ahmet K., boynundan bıçakladığı 19 yıllık eşi Hanım K.'yi öldüresiye dövdü. Eşinin şiddetinden kurtulmak için ölü numarası yapan kadın, yoğun bakıma alınırken, kaçan Ahmet K. aranıyor.

Şanlıurfa'da yaşayan Ahmet K., eşini boynundan bıçaklayıp dövdü. Bu sırada Hanım K., eşinin elinden kurtulmak için ölü numarası yaptı. Ahmet K., eşinin öldüğünü sanıp kanlı ellerini yıkadıktan sonra evden ayrıldı.

Yarı baygın haldeki Hanım K., komşularına ulaştı. İhbarla olay yerine gelen sağlık görevlileri kadına ilk müdahalede bulunduktan sonra ambulansla Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Acil serviste ilk müdahalesi yapılan Hanım K., boyun ve vücudunun büyük bölümünde oluşan çok sayıda yara ve darbe nedeniyle yoğun bakım ünitesine alındı.

'1 YIL BOYUNCA IŞİD İÇİN SAVAŞTI'

Ahmet K. '18 yaşındaki oğlunu da öldüreceğini' iddia ederek, evden ruhsatsız tabancayı alıp firar etti.

Hanım K.’nin kardeşi Ali Bucak, şöyle dedi: "1 yıl boyunca Suriye'de IŞİD örgütüne katılan ve daha sonra Türkiye'ye gelip kontör dolandırıcısı olan eniştem, kız kardeşimi öldürmek için eve geliyor. Ondan sonra arkasından gelip bıçağı alıp boynuna vuruyor. Bu sırada kız kardeşim kendini korumaya çalışmak istemesi üzerine defalarca bıçakla vücudunu yaralıyor, onu dövüyor. Kardeşimin gücü kocasına yetmeyince ölü numarası yapıyor. Bu sırada kocası, kardeşimin öldüğünü sanarak gidip elini lavaboda yıkıyor. Elbisesini değiştirip evde bulunan ruhsatsız tabancayı alıp elini kolunu sallayarak çıkıyor. Böyle bir cani insanın sokaklarda dolaşması herkes için tehlikelidir. Kardeşimin ve çocuklarının can güvenlikleri yoktur. Onun için devletten koruma talep ediyoruz. Bir an önce bu insanın yakalanmasını istiyoruz." (ŞANLIURFA/DHA)