Sigara diye esrar içirilen davulcu kendini kaybetti

Yenipazar'da bir Ramazan davulcusuna bir grup genç tarafından sigara diye esrar içirildi. Kendini kaybeden 65 yaşındaki davulcu davul çalarak bahçelerde gezdikten sonra sabaha karşı bayıldığı yol kenarında bulundu.

DUVAR – Aydın Yenipazar’da 28 yıldır Ramazan ayında davul çalan Mehmet Ural’a (65) kimliği belirsiz kişilerce ‘şaka olsun diye’ esrar içirildi. Tanımadığı gençlerin kendisine sigara diye esrar içirmesi sonucu kendinden geçen Ural, sabaha kadar bahçe aralarında davul çalarak sabahı etti, sabah saatlerinde vatandaşlar tarafından bulundu.

Aydın’da yayın yapan Denge gazetesinden Serkan Saraçoğlu’nun haberine göre olay salı gecesi Hükümet Mahallesi’nde meydana geldi. Ramazan ayında aralıksız 28 yıldır davul çalan Mehmet Ural, Kır Kahveler Mevkisi’nde sahur için davul çaldığı sırada tanımadığı gençler tarafından ikram edilen sigarayı içen Ural, bir süre sonra kendinden geçti. Bilincini kaybeden davulcu, sabah saatlerinde vatandaşlar tarafından kanal yolunda bulundu. Ural’a sigara diye esrar ikram edildiği ortaya çıktı. İlk kez böyle bir olay yaşadığını söyleyen Ural, “28 yıldır Ramazan ayında davul çalarım ilk kez başıma böyle bir şey geldi. Sahur vaktinde davul çaldığım sırada tanımadığım gençler tarafından sigara diye ikram ettiklerini içtim. Daha sonra kendimden geçmişim ve şehir dışına çıkarak bahçe aralarında ve Donduran Mahallesi yakınlarında bulunan kanal yollarında sabaha kadar davul çalmışım. Sabah hayvan bakmaya giden vatandaşlar tarafından bulunarak eve götürüldüm. Böyle şaka olmaz, burada alay konusu oldum” dedi.