Türk-İş Genel Başkanı Atalay, asgari ücret için Erdoğan'la görüştü: Perşembeyi bulmaz

Türk-İş Başkanı Atalay, AK Parti'de Erdoğan'la 'asgari ücret'i görüştü. Atalay çıkışta "Talep ettiğimize yakın rakam olacağını umut ediyorum. Yarın açıklanma ihtimali yüzde 50" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun yaklaşık 2,5 saat süren ikinci görüşmesinden de rakam çıkmadı. 

Bu hafta üçüncü görüşmenin yapılacağını duyuran Türk-İş'in Genel Başkanı Ergün Atalay ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la asgari ücret zammını görüşmek için AK Parti Genel Merkezi'ne gitti.

1 saat 15 dakika süren görüşmenin ardından açıklama yapan Türk-İş Genel Başkanı Atalay "Taleplerimizi sayın Cumhurbaşkanımıza ilettim. Perşembeyi bulmaz diye umut ediyorum. Bir görelim bakalım ne çıkacak." dedi.  

Atalay şöyle devam etti: "Biz bu arada sayın Bakanla iki kere konuşma imkanı bulduk. Saat 19.00'da buraya geldim. 19.30 civarında beyefendinin yanına girdik. Aşağı yukarı 1 saat 15 dakika kendisine anlatma imkanı buldum. Belli bir yere geldik. Şimdi buradan Çalışma Bakanı'na gideceğim. Sayın Bakan beni bekliyor. 

'YARIN OLMA İHTİMALİ YÜZDE 50'

Yarın TİSK Başkanı ile bir toplantı olacak. Perşembeyi bulmadan neticeyi varacağını umut ediyorum. Taleplerimizi sayın Cumhurbaşkanımıza ilettim. Belli bir yere geldik. Şimdi Çalışma Bakanı ve TİSK Başkanı ile belli bir noktaya gelmeden bir şey söylemem olmaz. Ben resmi ağızım. Ben son noktayım. Kendimi de sizi de sıkıntıya sokacak, mahcup edecek bir şey söylemiyorum. Talep ettiğimize yakın bir rakam olur diye umut ediyorum. Perşembeden evvel olur diye umut ediyorum. Yarın olma ihtimali yüzde 50. Bu gece olmaz. Perşembeyi bulmaz.

Ben ne söylediğimi burada söylersem, işi garantiye almadan insanları beklenti içine sokmanın anlamı yok. Onun için bakan beyle bir kez daha konuşayım. En kötü Çarşamba günü belli bir noktaya varırız." (HABER MERKEZİ)