Trump'tan, Putin'le görüşecek Biden'a: Toplantıda uyuyakalma

Trump 16 Haziran'da Putin ile görüşecek olan ABD Başkanı Biden'a seslendi: Toplantı esnasında uyuyakalma ve Putin'e en samimi dileklerimi ilet.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Eski ABD Başkanı Donald Trump, koltuğunu devrettiği Joe Biden'a sataşmayı sürdürüyor. Trump yaptığı yazılı açıklamada, 16 Haziran'da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşecek ABD Başkanı Biden'a yüklendi.

Başkanlığı döneminde Putin ile Helsinki'de çok verimli bir toplantı yaptığını belirten Donald Trump, "Gecikmiş yalancı basının toplantıyı yansıtma şeklinin aksine, ABD bu toplantıda Putin'in ve Rusya'nın saygısı da dahi birçok şeyi kazanmıştı" dedi.

Kendisine yönelik Rusya soruşturmasını "Hillary Clinton ve Demokratlar tarafından fonlanan bir tezgah" olarak niteleyen Eski ABD Başkanı, bu soruşturmanın yol açtığı zorluklara rağmen kendisinin Putin ve Rusya ile iyi ilişkiler kurduğunu belirtti.

Trump açıklamasında 16 Haziran'da Cenevre'de gerçekleşecek Biden-Putin Zirvesine ilişkin ise "Biden'a, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinde iyi şanslar diliyorum. Biden, toplantı esnasında uyuyakalma ve Putin'e en samimi dileklerimi ilet" ifadesini kullandı. (AA)

Etiketler Trump Biden Putin Clinton