TRT'nin Harbiye'deki Radyoevi otel olacak iddiası

CHP'li Gamze Akkuş İlgezdi, TRT'nin İstanbul Harbiye'deki Radyoevi ile ilgili, "Maalesef diğer önemli binalar gibi ya Cumhurbaşkanlığına tahsis edilecek ya da otel olması için özelleştirilecek" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi deprem güçlendirmesi gerekçesiyle boşaltılan TRT'nin Harbiye'deki Radyoevi ve Ulus'taki yerleşkesinin otel olabileceğini öne sürdü.

Deprem güçlendirmesi gerekçesiyle boşaltılan TRT'nin Harbiye'deki Radyoevi ve Ulus'taki yerleşkesinin ile ilgili Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren İlgezdi, “Personelin söz konusu binalarda istihdam edilemeyeceği anlaşıldığından Ayazağa semtinde bulunan ve iç donanımı daha önceden televizyon yayıncılığı için tasarlanmış olan taşınmaz, geçici süreyle kiralanmıştır” yanıtını aldı.

'ORTAKÖY BİNASI DA DEPREM BAHANESİYLE BOŞALTILMIŞTI'

Fuat Oktay, İlgezdi’nin “TRT binalara tekrar dönecek mi” sorusunu ise yanıtsız bıraktı. İlgezdi, "Ortaköy binası da deprem bahanesiyle boşaltılmıştı sonra satılarak otel oldu. Soru önergemdeki ısrarlı sorulara rağmen verilmeyen yanıt, müzik tarihimizin en önemli binalarından Harbiye Radyoevi'nin de akıbetinin TRT Ortaköy binalarına döneceğini ortaya koyuyor. TRT aynı zamanda Çekmeköy'de bir yer aldı ve tüm birimleri buraya taşımak için hazırlık yapıyor. Ülkemizin müzik tarihinin en önemli binalarından Harbiye maalesef diğer önemli binalar gibi ya Cumhurbaşkanlığına tahsis edilecek ya da otel olması için özelleştirilecek" dedi. (HABER MERKEZİ)