TRT: Rıdvan Dilmen'e 60 bin TL teklif ettik, ücretsiz çalışmayı seçti

TRT Spor'da yorumculuk yapan Rıdvan Dilmen'in maaşı hakkında TRT'den açıklama geldi: "Kendisi TRT bünyesinde ücretsiz çalışmayı tercih etti. Kurumdan para almıyor."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - TRT, %100 Futbol programında yorumculuk yapan Rıdvan Dilmen'in maaşıyla ilgili tartışmalara yanıt verdi. Kurumdan yapılan açıklamada, Dilmen'e program için aylık 60 bin TL teklif edildiği, Dilmen'in para kabul etmeden ücretsiz çalıştığı ifade edildi.

Dilmen'e teklif edilen ücretin daha önce söylenmemesinin nedeni ise "Bir yandan Kurum bünyesinde çalışanların kişisel bilgilerini diğer yandan TRT'nin piyasadaki rekabetçi niteliğini korumak arzusudur. TRT'nin marka değeri yüksek bir spor yorumcusuna yaptığı teklifin bilinmesi rekabet gücünü zedeleyen bir faktördür" denilerek açıklandı. 

Spor yazarı Orhan Yıldırım, TRT Spor'da yorumculuk yapan Rıdvan Dilmen'in yıllık 8,5 milyon TL kazanacağını iddia etmiş, TRT ise iddiaları yalanlamıştı.

Rıdvan Dilmen ise dün, Halkın Kurtuluş Partisi'nin (HKP) kendisi hakkında suç duyurusunda bulunması üzerine Halk TV canlı yayınına telefonla bağlandı. Dilmen TRT'nin teklif yaptığını ve kendisinin kabul etmediğini söyledi. Para almayacağına dair yazılı belgesi olduğunu da belirten Dilmen, HKP hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirtti. (HABER MERKEZİ)