Tokat Belediyesi oruç tutan çocuklar için hediye kampanyası başlattı

Tokat Belediyesi 'tekne orucu' tutan çocuklar için kampanya başlattı. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, şehirdeki reklam panolarına, "Eyüp abinin tekne orucu hediyesi" yazılı afişler astırdı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Tokat Belediyesi tekne orucu tutacak çocuklar için kampanya başlattı. "İlk Orucum” adı verilen proje için internet sitesi üzerinden kayıt alınmaya başladı. Şehirdeki reklam panolarına da "Çocuksu bir neşe, ilk orucum" yazılı afişler asıldı.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu çocuklar için hazırladıkları imsakiyeleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla çocuklara ulaştırdıklarına söyleyerek, "9 yaş üst sınırı olmak kaydıyla, ilk oruçlarını tutan ve ilkorucum.com sitesine kaydını yapan tüm çocuklarımız Ramazan Bayramı öncesinde hediyelerine kavuşmuş olacaklar” dedi.

İlk gün itibari ile 750 kişinin başvuru yaptığına değinen Eroğlu, "Hediyeleri müracaat sayısına göre belirleyeceğiz. Ancak vereceğimiz hediye içerisinde mutlaka kitap olacaktır. Yine belki uçurtma olabilir, topaç olabilir" ifadelerini kullandı.

Tekne orucunda çocuklar ve yaşlılar öğle saatlerinde yemek ve su tüketebiliyor.