Hacker'lar, Twitter hesaplarına el attı

Bir hacker grubu, Twitter tarafından askıya alınan ya da engellenen kullanıcı hesaplarını tekrar aktif hale getirmeye yönelik bir yöntem geliştirdi. "Spain Squad" olarak bilinen hacker grubunun iddiasına göre, Twitter tarafından çeşitli gerekçelerle askıya alınan ya da engellenen hesapları yeniden aktif hale getirmenin bir yolu var.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Uzun süredir engel altında bulunan hesapların, Spain Squad tarafından tekrar etkin hale getirilmesi, Twitter üzerindeki güvenlik tehditi konusunda endişelerine neden oldu. Twitter konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmasa da, güvenlik uzmanları Twitter'ın en yakın zamanda söz konusu hesapları yeniden engelleyeceğini belirtiyor.

Güvenlik uzmanları diğer bir yandan, Spain Squad adlı hacker grubunun geliştirdikleri yöntem ile hesapları ikinci kez etkin konuma getirebileceğinin altını çiziyorlar. Bu döngü içerisinde kimin galip geleceği merak konusu.

Fakat uzmanlar hackerların engelini kaldırdıklarını hesapları para karşılığı satma yoluna gitmeye çalıştıklarını dile getiriyorlar. Bunun da hesabın aktif kalma süresine oldukça büyük bir katkı yapacağını sözlerine ekliyorlar. Bir grup üyesinin, Amerikan Digital Trends yayınına yaptığı açıklamaya göre, grup söz konusu davranışlarını yalnızca eğlence amaçlı olarak yapıyor.

Haberin kaynağı

Etiketler twitter