İstiklal saldırısı soruşturmasında 17 zanlı tutuklandı

İstiklal Caddesi'ndeki saldırıya ilişkin, bombayı bırakan Ahlam Albashır'ın da aralarında bulunduğu 17 şüpheli tutuklandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Beyoğlu'nda 6 kişinin vefat ettiği, 81 kişinin yaralandığı bombalı saldırıya ilişkin gözaltına alınan Ahlam Albashır'ın da aralarında bulunduğu 17 kişi, sevk edildikleri hakimlikçe tutuklandı. 

Saldırının ardından gözaltına alınan 49 kişi, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından dün İstanbul Adalet Saray'ına götürüldü.

Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nda görevlendirilen 29 savcının ifadeleri almasının ardından saldırının zanlısı Ahlam Albahsır, patlama sonrası bindiği korsan taksinin sahibi Yasir El Korali, saldırganı araçla bir eve götürdüğünü söyleyen ve göçmen kaçakçısı olduğu iddia edilen Ammar Jarkas ile kardeşi Ahmed Jarkas'ın da arasında olduğu 17 kişi tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Savcılık 3 şüpheli için de adli kontrol şartı uygulanmasını istedi.

29 kişinin ise sınır dışı edilmesine karar verildi.

17 zanlı, "Devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak", "Kasten öldürme", "Kasten öldürmeye yardım", "Kasten öldürmeye teşebbüs" suçlamalarıyla tutuklandı.

Şüphelilerden 3'ü de haklarında adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakıldı. (HABER MERKEZİ)