Suriyeli kiracısının kapısını baltayla kırdı, serbest kaldı

Bayrampaşa'da oturan Suriyeli ailenin evinin kapısını baltayla kıran ev sahibi Naim A., çıkarıldığı İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’nde adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Bayrampaşa'da yaşayan Suriyeli ailenin kapısı ev sahibi Naim A. tarafından baltayla kırıldı. Evin içine giren Naim A. evdeki diğer kapı ve pencerelere de zarar verdi.

KİRACILAR ZAMMI KABUL ETMEDİ

Geçen Çarşamba günü 23.00 sıralarında yaşanan olayda, Bayrampaşa Yıldırım Mahallesi Burç Sokak'ta bulunan üç katlı binada meydana geldi. İddiaya göre iki yıldır kiracıları olduğu Suriyeli aileyi, evinden çıkarmak isteyen 92 yaşındaki ev sahibi Naim A., 1200 lira olan kirayı 3 bin liraya çıkardı. Kiracılarının kendilerine ev bulamaması ve kira zammını da kabul etmemeleri üzerine ev sahibi, baltayla ailenin kapısını baltayla kırarak içeri girdi.

Naim A., evin kapısını baltayla kırdı.

Naim A.'nın kapıyı baltayla kırdığı anlar videoya çekilerek sosyal medyada paylaşıldı. Kapının kırıldığı sırada içeride uyuduklarını söyleyen aile, yaşananlar karşısında bağırarak yardım istediklerini anlattı. Komşuların gelmesi üzerine Naim A.'nın daireyi terk ettiğini belirttiler.

EV KİRASINI 1200 LİRADAN 3 BİN LİRAYA ÇIKARMAK İSTEDİ

Kiracı oldukları evde annesi, eniştesi ve 4 kız kardeşi ile yaşayan Esma Ş., yaşadıkları korku dolu anları anlattı. Esma Ş., "Savaş nedeniyle ailemle birlikte Suriye'den geldik. Babam 3 yıl önce vefat etti. Ben ve 4 kardeşim okuyoruz. Kira zammını kabul etmediğimiz için baltayla gelmiş. İçeriye girip kapıları kırdı. Çok korktuk, polisi aradık. Titreyeme başladık. Sanki Suriye'de, savaştayım sandım. 10 aydır evden çıkmamızı istiyor. Ona ev bulamadığımızı söyledim. Aslında buluyoruz ama Suriyelilere ev vermiyorlar. Durumu anlattım ama anlamıyor. Bizi çıkartmak istiyor. Bu yüzden kirayı yükseltti. Her zaman kapımıza gelip rahatsız ediyor. Dün akşam, su saatini sökmüş, bin 200 lira ödüyoruz, şimdi 3 bin lira istiyor. Sadece eniştem çalışıyor. Bu kirayı kim ödeyecek? Ben ve kardeşlerim okuyoruz. Evin içine girdi. Odaların kapılarını kırdı. Komşular aşağıya inmeseydi, bizi öldürebilirdi. İnşallah en yakın zamanda ev bulacağız. Bize yardım etsinler" dedi.

Naim A., içeri girip evdeki kapılara zarar vererek camlarını kırdı.

BABA SERBEST BIRAKILDI, OĞLU TUTUKLANDI

Olay yerine gelerek incelemede bulunan ekipler, ev sahibi Naim A. ile oğlu İhsan A.'yı gözaltına aldı. Gözaltına alınan baba ve oğul polis merkezindeki işlemlerinin ardından, "konut dokunulmazlığının ihlali" ve "mala zarar verme" suçundan Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi. Savcılıkta ifadelerinin alınmasının ardından şüpheli baba ve oğlu Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarılan şüphelilerden baba Naim A., adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken oğlu İhsan A. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. (HABER MERKEZİ)