Ali Koç: Bize göre kural hatası var

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Alanyaspor maçındaki kural hatası iddialarına "Bize göre kural hatası var" yorumunu yaparken, MHK ve TFF'ye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Fenerbahçe'nin Alanyaspor'a yenildiği maçla ilgili kural hatası başvurusunda bulunmasının ardından konuşan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç "Bize göre kural hatası var. Başkalarının görüşlerine saygı duyuyoruz. Bir tanesi yoruma açık, diğeri değil" dedi.

'BİR TANESİ YORUMA AÇIK, DİĞERİ DEĞİL'

Koç konuyla ilgili şöyle konuştu:

"Kural hatası gündemde. İtirazımız da olacak. Üçüncü günün 12'sine kadar başvuru yapmamız gerekiyor. TFF Başkanlığı'na başvuru yapıyoruz. MHK inceleyecek ve TFF'ye görüşünü iletecek ve nihai karar verilecek. Kural hataların bir tanesinde yayın sıkıntısı olduğu için yayıncı kuruluşla temasa geçtik ve bize yardımcı oldular. Teşekkür ediyoruz onlara da. Bize göre kural hatası var. Başkalarının görüşlerine saygı duyuyoruz. Bir tanesi yoruma açık, diğeri değil. Yeni düzenlemeler yorumcular tarafından da tam incelenmemiş. Federasyonun kulüplere, medyaya, daha sağlıklı bilgilendirme yapması önemli. Bize göre kural hatası var. Bu doğrultuda başvuru yapacağız."

'BİR İNSANIN SİCİLİ NASIL BU KADAR BOZUK OLABİLİR?'

Ali Koç, Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp'in yaptığı açıklamalarla ilgili "Hukuk Kurulu diye bir kurum yok. MHK Başkanı futbol için önemli bir değer. Bu tecrübede birinin böyle bir açıklama yapacağını sanmıyorum. Kulağımla duymadığım için inanmıyorum. Başvuru yapılmadan böyle bir açıklamada bulunacağına ihtimal vermiyorum." dedi.

Ali Koç, Galatasaray'da Fatih Terim'in aldığı cezanın sorulması üzerine, "Dünkü basın toplantısını duymadım. Dünya neler konuşuyor, Avrupa neler konuşuyor biz neler yapıyoruz. Bizim ülkemizde yok tweet 19:05'te atılmış o konuşuluyor. Bir insanın sicili nasıl bu kadar bozuk olabilir?" diye konuştu.

'GEÇMİŞTE MAÇ TEKRARLANDI'

Geçmişteki Kasımpaşa-Beşiktaş maçını hatırlatarak Alanyaspor-Fenerbahçe maçına ilişkin yorum yapan Koç, "1-0 öndeydik ve bariz üstünlüğümüz vardı. Defans ve kaleci hatası sonrası durum oluştu. Bir süre sonra kural hatası olabileceği konuşuldu. İkinci gol geldi daha sonra. Burada kural hatası söz konusu. Bunlar maçın sonucuna etki etti. Geçmişte Donk'un olayı vardı. Orada da MHK görüş belirtti  ve maç tekrarlandı" sözlerini dile getirdi.

'GEREKSİZ POLEMİKLER YARATILIYOR'

Koç, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir'le birlikte verdiği fotoğraf hakkında ise, "Nihat Özdemir ile verdiğim fotoğraf beni rahatsız etmiyor, bu olayı sizler büyütüyorsunuz. Federasyon üzerinde baskı yaratmak için gereksiz polemikler yaratılıyor. Enteresan bir dönemden geçiyoruz. Kim ortalığı ateşe çeviriyor ortada. Direkt benim ya da bizim yaptığımız bir şey varsa ona sor ama biz mümkün olduğunca dışarıda kalmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)