Mehmet Altıparmak: Türk futbolunun en önemli problemi yöneticiler

Gazişehir Gaziantep Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, lise öğrencileriyle söyleşi gerçekleştirdi. Altıparmak, "Türk futbolunun en önemli problemi bence yöneticilerdir. İşi bilenlerin işin başında olmamasıdır, bizim en büyük sıkıntımız budur" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Spor Toto 1'inci Lig ekiplerinden Gazişehir Gaziantep'in teknik direktörü Mehmet Altıparmak, futbolcular Igor, Oğulcan Çağlayan ve Oğuz Ceylan ile Çamlıca Anadolu Lisesi'nde düzenlenen söyleşiye katıldı.

'HERKES ALTYAPI DİYOR AMA KİMSE BUNA EĞİLMİYOR'

Altıparmak, burada yaptığı konuşmada takımlarının sezon sonunda şampiyon olacağına inandıklarını dile getirdi. Futbolcularında yanında yönetim ve altyapının da oldukça önemli olduğunu belirten Altıparmak, şunları söyledi:

"Türk futbolunun en önemli problemi bence yöneticilerdir. İşi bilenlerin işin başında olmamasıdır, bizim en büyük sıkıntımız budur. Hangi iş olursa olsun o işin içinden gelen insanlara bu işi bırakırsak, o işte büyük başarı olur. Biz kendi açımızdan bakarsak futbolu futbolun içinden gelenler yönetsin istiyoruz. Ama bunu Türkiye'de şu an başarmak çok zor. Bunun neticesinde en üstten en alta kadar bu silsile olarak iniyor. Her sene herkes 'altyapı' diye söylüyor ama kimse buna eğilmiyor. Çünkü hoca geldiği zaman 5-6 maçlık bir periyodu var ve bu iyi giderse devam ediliyor, yoksa gidiyorsunuz. Böyle olunca hocalar kendini düşünmek zorundadır."

'GENÇ OYUNCULARI ZAMANA İHTİYACI VAR'

Genç oyuncuların zamana ihtiyacı olduğunu ve bu konuda herkesin sabırlı olması gerektiğini anlatan Altıparmak, "Şimdi taraftarlar her yerde söylüyor 'gençler niye oynamıyor' diye. Gençleri sahaya koyuyorsunuz ilk küfür edenler, ilk 'dışarı' diye bağıranlar o taraftar grubu oluyor. Her şey emek ve sabır işidir" diye konuştu. (GAZİANTEP/AA)