Çorum Voleybol Takımı deplasmana gidecek para bulamıyor

2'nci Lig'de mücadele eden Çorum Voleybol Takımı deplasmana gitmek için mali destek arıyor. Takım deplasmana gidemezse ligden ihraç edilme riskiyle karşı karşıya kalacak.

ÇORUM –  Çorum Voleybol Takımı 2. Lig’te başarıyla mücadele etmesine rağmen mali sıkıntı nedeniyle deplasmana gidemiyor. Çorum Voleybol Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Teke deplasmana gidebilmek için çalmadıkları kapı bırakmadıklarını ancak olumlu bir sonuç alamadıklarını belirtti.

Teke açıklamasında şunları söyledi:

ÇORUM’UN MÜTEVAZI TAKIMIYIZ: Biz bir kurum takımı değiliz, biz bir belediye takımı değiliz. Biz Çorum’un mütevazı takımı Çorum Voleybol Spor Kulübü’yüz. Tamamen amatör ruh ve yüreğiyle oynayan hemen hemen hepsi alt yapımızdan yetişmiş hâlâ lise öğrencisi olan pırlanta gibi sporculara sahibiz, arkamızda; her maç yanımızda olan düzgün karakterli velilere ve Çorum’da bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan yürekli gençlere sahibiz. İşte bu yönüyle birçok kulüpten çok daha zenginiz. İşte bu güç ve zenginlik ile birçoğunun yapamazsınız dediği, cesaret bile edemediği her şeyi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.

ÇALMADIĞIMIZ KAPI KALMADI: Çorum Voleybol Spor Kulübü maddi kaynağı olmayan bir spor kulübüdür. Ligin 12’nci haftasına kadar ilimizi elimizden geldiğince temsil ettik. Rize Pazar, Çaykur Rize ve Sivas gibi deplasmanları kendi imkanlarımız ile karşıladık. Ordu ve Amasya gibi yakın sayabileceğimiz deplasmanlara Gençlik Spor Müdürlüğü’nün yardımı ile günü birlik gidip gelebildik. Ancak maddi olarak çıkaramayız dediğimiz bir Rize deplasmanımız kaldı. Bu konuda çalmadığımız kapı neredeyse kalmadı. Çorum’da bize bu deplasman için araç temin edecek kurum veya kuruluş bulamıyoruz, bu küçük yaşta 2’nci ligde mücadele eden kız çocuklarına sahip çıkacak bir kurum, kuruluş veya sanayici bulamıyoruz ve bulamadığımız takdirde bu deplasmana gidemeyeceğiz. Yeri geldiğinde sanayi kenti Çorum diyebiliyoruz, Anadolu’nun yükselen yıldızı Çorum diyebiliyoruz, hatta her fırsatta; sanayicilerimiz, yöneticilerimiz, idarecilerimiz, yerel yönetimler; spora katkı veriyoruz şunları bunları yapıyoruz diyebiliyorlar. Merak ediyorum madem Çorum’da spora sporcuya destek veriliyor. Bu desteği ilimizi profesyonel bayanlar liginde temsil ettiğimiz halde biz neden hiç göremiyoruz.? Bu soruyu ciddi anlamda soruyorum. Burada yönetimlere soruyorum; spora verilen desteği her kurum veya kuruluş kendi bünyesinde mi gerçekleştirmeli, yoksa hitap ettiği bir şehre, hitap ettiği bir gençliğe, hizmet verdiği insanlara eşit şekilde mi pay etmeli?

LİGDEN İHRAÇ OLMA RİSKİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ: Biz kimseden on binler, yüz binler istemiyoruz, sadece kızlarımızı Rize’ye götürecek bir araç istiyoruz. Herhalde koskoca Çorum’un buna gücü yeter diye düşünüyorum. Salı gününe kadar 3 bin lira gibi bir maliyeti karşılayacak bütçe veya bizi Rize’ye taşıyacak bir araç tahsis edemezsek maalesef ligin 13’üncü haftasında karşılaşacağımız Rize-Fındıklı deplasmanına gidemeyip ligden ihraç olma riski ile karşı karşıya kalacağız. (DUVAR)