Ronaldo'nun avukatı tecavüz iddialarına cevap verdi: Belgeler uydurma

Tecavüz iddiaları ile karşı karşıya kalan Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo'nun avukatı ilk kez konuştu. Avukat Peter Christiansen suçlamanın dayandırıldığı belgelerin 'tamamen uydurma' olduğunu iddia etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kathryn Mayorga isimli eski bir modelin 2009 yılında Las Vegas'taki bir otelde yaşanan olayda tecavüz suçlamasıyla dava açtığı Ronaldo'nun avukatı Peter Christiansen ilk açıklamasını yaptı. Christiansen Juventuslu forvetin 'bu davadaki tüm suçlamaları şiddetle reddettiğini' yineledi.

Der Speigel'in 'çalınmış ve kolayca üzerinde oynanmış dijital belgelere' dayanarak haber yapmasını 'sorumsuzca' diye niteleyen Christiansen, belgelerdeki 'belirli bölümlerin değiştirildiğini ya da bu kısımların tamamen uydurulduğunu' öne sürdü. Avukat "Ronaldo'nun açıklamalarının yer aldığı iddia edilen medya üretimi belgeler saf yalan. 2015'te Avrupa'nın farklı bölgelerinde hukuk firmaları da dahil onlarca kurum siber saldırıya uğradı ve bir siber suçlu bu elektronik verileri çaldı. Hacker bu bilgiyi satmaya çalıştı ve bir medya kuruluşu sorumsuzca bu çalıntı belgelerin bazılarını yalanladı. Onların belirli bölümlerinin üzerinde oynanmıştı ya da tamamen uydurmaydılar. Bir kez daha kuşkuya yer olmadan Ronaldo'nun pozisyonu daha önce olduğu gibi gelecekte de 2009'da Las Vegas'ta yaşananların tamamen rızaya dayalı olduğu yönünde olacak" ifadelerini kullandı.

Der Spiegel 34 yaşındaki Mayorga'nın Las Vegas'ta yaşandığı iddia edilen tecavüz olayı sonrası polise bildirimde bulunduğunu yazmış, 2010'da da suçlamalar hakkında kamuoyuna açıklamama yapılmaması için Ronaldo'nun kadınla 375 bin dolarlık bir sessiz kalma anlaşması yaptığını belirtmişti.

SESSİZ KALMA ANLAŞMASIN YALANLANMADI

Ronaldo ile kadın arasında sessiz kalma anlaşması yapıldığını yalanlamayan avukat "Bunu yapmasının sebebi en hafif tabirle çarptırıldı" ifadeleri kullandı. "Bu anlaşma suçun itirafı anlamına gelmiyor" diye devam eden avukat "Ronaldo, yalnızca kendisine yönelik çirkin suçlamayı, bugün de tanık olduklarımız gibi, engelleme amacıyla danışmanlarının tavsiyelerine uymuştur ve atletik kabiliyet, sıkı çalışma, düzgün davranışlar sayesinde kazanılmış ününün yok edilmesini engellemek istemiştir" dedi.

Christiansen "Maalesef şimdi ABD'de çok sık görülen bir hukuk davasının konusu oldu. Cristiano Ronaldo ünlü biri olsa da medyanın çalınmış ve kolayca manipüle edilebilecek dijital belgelere dayanarak kasıtlı bir karalama kampanyasını yaymayı sürdürmesi üzücü" ifadelerine de yer verdi.

DER SPIEGEL: BELGELERİN DOĞRULUĞUNU TEYİT ETTİRDİK

Yaptığı haberin arkasında duran Der Spiegel dergisi ise yaptıkları açıklamayla Ronaldo'nun avukatına yanıt verdi.

Ellerinde haberlerini doğrulayan 'yüzlerce belge' olduğunu belirten dergi "Belgelerin hakiki olmadığına inanmak için bir nedenimiz yok. Bilginin doğruluğunu titizlikle kontrol ettik ve hukuki açından gözden geçirdik" açıklamasında bulundu. (Kaynak: Sputnik TR)