Yaşar Kemal Efsanesi Diyarbakır’da!

Yaşar Kemal Efsanesi Diyarbakır'da izleyici ile buluşuyor. Gösterim, 17 Temmuz'da gerçekleşecek.

Google Haberlere Abone ol

DİYARBAKIR - Oyuncu Aydın Orak’ın çektiği Yaşar Kemal Efsanesi filmi Diyarbakır’da‪ izleyici ile buluşuyor. Film, 17 Temmuz Çarşamba ‬gösterime girecek.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde gösterimi yapılacak olan belgesel film Yenişehir Belediyesinin ev sahipliğinde ve halka açık ücretsiz olacak. Filmin gösteriminden sonra yönetmen Aydın Orak film üzerine bir söyleşi gerçekleştirecek.

Dünyaca ünlü yazar Yaşar Kemal’in doğumundan ölümüne tüm hayatı, kendi ağzından ve hayatına yakın tanıklık etmiş dostlarının anlatımlarıyla beyaz perdeye aktarıldı. Yaşar Kemal’in daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış arşiv görüntülerinden, yüzlerce saatlik kaynaklardan derlenmiş ses kayıtlarından ve binlerce sayfalık dokümandan yararlanıldı. Yaşar Kemal’in mücadelesi, edebiyatı, hayatı ve yüzyıla damgasını vuran olaylara karşı tavrı sinematografik bir anlatımla aktarılıyor.

Yaşar Kemal Efsanesi filmi, 17 Temmuz Çarşamba günü saat 17:00’de Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezi’nde gösterilecek. (DUVAR)