Defne’nin Bir Mevsimi prömiyer yapıyor

Yönetmenliğini Mehmet Öztürk'ün üstlendiği Defne’nin Bir Mevsimi  prömiyerini Altın Portakal'da yapacak. Filmde, Türkiye’nin çalkantılı bir yaz mevsiminde yaşanılanlar anlatılıyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Uluslararası Antalya Film Festivali “Rengahenk” resmi seçkisine kabul edilen Defne’nin Bir Mevsimi filminin dünya prömiyeri 17 Ekim akşamı Antalya’da yapılacak.

Yönetmenliğini Mehmet Öztürk’ün üstlendiği filmin senaryosu Öztürk ile Bedi  Gümüşlü’ye ait. Türkiye-Fransız ortak yapımı olan film, Argos Yapım ile Bandoneon Films tarafından gerçekleştirildi.

Hande Subaşı, Gökhan Alkan, Mert Öcal, Murat Karasu, Macit Sonkan ve Canan Mutluer gibi oyuncuların yer aldığı filmin görüntü yönetmenliğini Ercan Özkan, kurgusunu Thomas Glaser gerçekleştirdi.

Türkiye’nin çalkantılı bir yaz mevsiminde geçen film, romans ile politik dram arasında ilerliyor. Zengin bir ailenin kızı Defne’ye aşık iki fakir kardeşin hikayesini anlatan film, Antakya’nın kültürel, etnik ve dinsel kozmopolit ortamını yansıtırken Ortadoğu’da her şeyin birdenbire nasıl değiştiğini gösteriyor. “Dün”den “bugün”e bu güzel ama zorlu coğrafyaya ışık tutan film, oryantal güzellik ve romantik duygusuyla Doğu Akdeniz’in lirik bir tasviri...