Sinan Oğan'dan Soylu'ya: Bir dakika bile o görevde kalmaman lazım

Samsun'da açıklamalarda bulunan cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Süleyman Soylu'ya tepki göstererek, "İçişleri Bakanı olarak artık bu ülkede bir dakika bile o görevde kalmaman lazım" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, Samsun'daki bir otelde düzenlediği basın toplantısında gündeme yönelik açıklamalarda bulundu. Yurdun her yerinde seçim çalışmaları yaptığını söyleyen Oğan kendilerine kamuoyunun ilgisinin hızlı şekilde arttığını söyledi.

Oğan, Türkiye'nin huzur ve birlik içinde seçime gitmesini istediklerini, bu nedenle bütün açıklamalarını Türkiye'nin birliği ve bütünlüğü üzerinden yürüttüklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Ama dün üzülerek gördüm ki hem Binali Yıldırım'ın hem Bekir Bozdağ'ın hem de Süleyman Soylu'nun açıklamaları bu toplumu germeye, bu toplumu bölmeye, parçalamaya, bu toplumu kutuplaştırmaya ve çatışmaya dönük açıklamadır. Buradan uyarıyorum. Süleyman Soylu, İçişleri Bakanı olarak artık bu ülkede bir dakika bile o görevde kalmaman lazım. Çünkü sen seçimleri bir darbe girişimi olarak ifade ettin. Kimsenin ne Süleyman Soylu'nun ne ötekinin ne berikinin bu ülkedeki seçimlerin üzerine gölge düşürmeye hakkı yok. Bekir Bozdağ, insanlar bunu şampanya ile mi kutlar, Kur'an okuyarak mı kutlar, sana mı kalmış? Toplumun ne inancına ne yaşam şekline bizlerin karışma hakkı yoktur. Bizler insanların yediğiyle içtiğiyle ilgilenmemeliyiz. Bizler insanların akşam karnı doymuş, dengeli beslenmiş şekilde yatağa girip girmediğiyle ilgilenmeliyiz."

'KULLANDIĞIMIZ TEMİZ DİL TOPLUMDA KARŞILIK BULUYOR'

Oğan, 14 Mayıs seçimlerine az süre kaldığını, ortamı gerilime götürecek davranışlarda bulunulmaması gerektiğini belirterek, "Türk milletinin artık kamplaşmaya mecali kalmadı. İnsanlarımızı bölmeye, parçalamaya çalışmayın. Raydan çıkardığınız Türkiye'yi yeniden rayına oturtmak için çok çaba sarf ediyoruz. Temiz bir dil kullanıyoruz. Bizim kullandığımız bu temiz dil, toplumun genelinde karşılık buluyor ama sizin kullandığınız ayrıştırıcı dil, ayrımcı dil toplumu geriyor" diye konuştu. (HABER MERKEZİ)