Saldırıya uğrayan yazar Ergün Poyraz, Kuşadası Belediye Başkanı'nı suçladı

Aydın'da saldırıya uğrayan yazar Ergün Poyraz, saldırının arkasında CHP'li Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ve belediyenin mıcır ihalesi alan bir şirketin olduğunu iddia etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Aydın'ın Kuşadası ilçesinde saldırıya uğrayan yazar Ergün Poyraz, Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi'nde yoğun bakımdaki tedavisinin ardından normal servise alındı.

Hastanedeki odasında gazetecilere açıklama yapan Ergün Poyraz, saldırıdan önce bir kişinin kendisini aradığını ve aracına çarptığını söylediğini aktardı.

'YERE DÜŞTÜĞÜMDE ARABAYLA EZMEK İSTEDİLER'

Anadolu Ajansı'nın haberine göre Poyraz, “Ağabey arabanın arkasından çarptık gelip bakar mısın dediler. Ben de gittim aşağıya baktım far kırılmış ama çarpmayla kırılmaya benzemiyor. Çünkü arabada çizik yok. Öyle şaşkın şaşkın bakarken birisi yandan, birisi arkadan, birisi soldan öyle saldırdı 3 kişi. Yere düştüğümde arabayla ezmek istediler. İşin en ilginç tarafı beni arayan numara ve oraya gelen araç şirketin çıktı” diye konuştu.

'750 BİN TON MICIR ALAN BİR FİRMAYI ARAŞTIRIYORDUM'

Bir süredir Kuşadası Belediyesi'nden mıcır ihalesini alan bir firmayı araştırdığını söyleyen Poyraz, “Açıkçası 750 bin ton mıcır alan bir firmayı araştırıyordum. Böyle bir ihalenin olamayacağı çok açık. Hatta 300 gün süre vermişler firmaya, bugün 500 gün oldu belki hala ortada hiçbir şey yok. Mıcır yapılacak olan yere bir tane dahi kompresör gitmemiş. Artı oradaki taşla mıcır yapılmaz, imkansız. Dolayısıyla ben bunları sordum” ifadelerini kullandı.

'BELEDİYEYE VERDİĞİM DİLEKÇE ŞİRKET SAHİBİNİN EVİNDEN ÇIKTI'

Olay günü de bu firmanın “terör örgütüne yakın olarak tanındığını” söylediğini dile getiren Poyraz, belediyeye ihaleye ilişkin dilekçeyi verdikten sonra şirketin sahibinin sosyal medya üzerinden kendisine ve eşine mesajlar attığını, daha sonra sildiğini iddia etti.

Poyraz, yazdığı dilekçenin ise bu şirketin sahibinin evinde çıktığını ileri sürdü.

Belediyeden dilekçeyle ilgili herhangi bir cevap almadığını anlatan Poyraz, “Saldırının arkasında kesinlikle Ömer Günel ve bu şirket var. Trilyonlarca yolsuzluğa İçişleri Bakanlığının müdahale etmesi gerekiyor diye düşünüyorum” dedi.

NE OLMUŞTU?

Yazar Ergün Poyraz, 11 Nisan'da Davutlar Mahallesi'ndeki evinin önünde darp edilmiş, ambulansla Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

Emniyetin 12 Nisan'da yaptığı operasyonda olayla bağlantılı olduğu değerlendirilen 6 kişi gözaltına alınmıştı.

Şüphelilerden T.B. ve Z.B'nin ilçede faaliyet gösteren bir inşaat firmasının yöneticileri olduğu belirtilmişti. (HABER MERKEZİ)