SAADET'ten zam eylemi: Bakanımız saçtığı ışıkla hepimizi çarptı

Saadet Partisi Bolu İl Örgütü, akaryakıt zamlarını protesto etti. Eylemde, üzerinde Bakan Nureddin Nebati’nin gözlerinin olduğu ve “Dikkat göz teması kurma, ışık çarpar” yazılı pankart taşındı.

Saadet Partisi, yürüyüş sonrası basın açıklaması düzenledi.
Google Haberlere Abone ol

Ahin Aslan

BOLU - Saadet Partisi Bolu İl Örgütü, akaryakıta gelen zamlara karşı eylem yaptı. Demokrasi Meydanı’nda bir araya gelen partililer, "Tekerlekler dönmüyor tabana kuvvet" ve "Yaşadık kardeşim, o mevzunun kralını yaşadık" yazılı pankartlarla yürüyüş gerçekleştirdi.

‘İNSANIMIZ ÇOCUĞUYLA MARKETE GİTMEYE KORKAR HALE GELDİ’

Yürüyüşün ardından Kardelen Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasını Saadet Partisi İl Başkanı İsa Sayın yaptı. Akaryakıt zamlarının asıl sebebinin kötü ekonomi yönetimi olduğunu söyleyen Sayın, "2021 yılında bir asgari ücretle 390 litre mazot alınabilirken, bugün asgari ücretin alım gücü yüzde 60 azaldı ve 163 litre alınabiliyor. Akaryakıt başta olmak üzere gıdadan giyime, otomobilden konut fiyatlarına kadar her alanda vatandaşımızın yüzleşmek zorunda kaldığı yüksek ve devamlı artan fiyatlar, insanımızı çocuğuyla markete gitmekten bile korkar hale getirdi. İktidarın Türkiye ekonomisine verdiği değer, ekonominin başına getirdiği bakan kadardır. Gözlerinden ışık saçan bakanımız, saçtığı ışıkla hepimizi adeta yıldırım gibi çarptı” dedi.

Eylemde, zamlarla ilgili tepkiler esprili pankartlarla protesto edildi.

‘CHP İLE AKP İLE İTTİFAK YAPSAN NE OLUR?’

Türkiye’nin buğdaydan arpaya, mısırdan soyaya ve ayçiçek yağına kadar birçok tarımsal üründe dışarıya bağımlı hale geldiğini vurgulayan Sayın, "Bu vatan hepimizin. Avrupa’nın en büyük ve en genç nüfusuna sahip ülkesinde yaşıyoruz. Tüm bu yaşananlar, yer altından yer üstüne kadar Allah’ın en güzel nimetlerle donattığı güzel vatanımıza reva değildir. Türkiye’nin tüm imkânlarını, başta tarım ve hayvancılığa, sonra üretime tahsis edeceğiz. Adaleti tesis edecek, ülkemizde huzuru sağlayacağız. Devletin malına yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacak, işi ehline vereceğiz" diye konuştu. Kamu kaynaklarının israf edildiğini, gösteriş ve yolsuzluğun ayyuka çıktığını kaydeden Sayın, “Milyonlarca insan açlık sınırının altında kaldıktan sonra CHP ile ittifak yapsan ne olur, AKP ile ittifak yapsan ne olur. Gençler dininden uzaklaştıktan sonra, kendi geleceklerinden ümidini kesip korku ile yarını düşündükten sonra, MHP ile ittifak yapsan ne olur, İYİ Parti ile ittifak yapsan ne olur” ifadelerini kullandı.