Rusya Savunma Bakanlığı: 2 Ukraynalı general öldürüldü

 Rusya Savunma Bakanlık Sözcüsü İgor Konaşenkov, Donetsk'te 2 Ukraynalı generalin öldürüldüğünü ileri sürdü.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Rusya Savunma Bakanlığı, salı günü Rus ordusunun Donetsk Halk Cumhuriyeti'nin Kramatorsk şehrine düzenlediği saldırıda, 2 Ukraynalı generalin öldürüldüğünü ileri sürdü. Bakanlık Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rus askeri güçlerinin, Rusya-Ukrayna savaşındaki faaliyetlerine ilişkin, başkent Moskova'da açıklamalarda bulundu.

'MÜHİMMAT DEPOSU İMHA EDİLDİ'

AA'nın aktardığına göre, Rus ordusunun füze ve topçu birliklerinin, son bir günde Ukrayna askerlerinin mevzilerine ve teçhizatına saldırılar düzenlediğini aktaran Konaşenkov, "Donetsk Halk Cumhuriyeti'ndeki Vyemka köyü yakınlarında, Ukrayna ordusuna ait bir mühimmat deposu imha edildi. Harkov bölgesindeki Vasyltsovka ve Donetsk Halk Cumhuriyeti'ndeki Pesçanoye yerleşim birimleri yakınlarında ABD yapımı 2 AN/TPQ-50 karşı batarya radar istasyonu vuruldu" dedi.

Konaşenkov, "27 Haziran'da Donetsk Halk Cumhuriyeti Kramatorsk şehrindeki Ukrayna silahlı kuvvetlerinin 56. Motorize Piyade Tugayı'nın geçici konuşlanma noktasına yapılan yüksek hassasiyetli saldırı sonucunda, kurmay toplantısına katılan 2 general, 50'ye yakın subay ve 20 civarında yabancı paralı asker ve askeri danışman öldürüldü" iddiasında bulundu. (DIŞ HABERLER)