Robert de Niro'nun 'Stajyer' filmi, Beylikdüzü'nde gerçek oldu

Gelişim Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü'nü 2019 yılında kazanan 65 yaşındaki Ayten Baran, Beylikdüzü Belediyesi'nde staja başladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Robert De Niro’nun 'Stajyer' filmi Beylikdüzü’nde gerçek oldu. 65 yaşındaki Grafik Tasarım Bölümü öğrencisi Ayten Baran, Beylikdüzü Belediyesi'nde staja başladı.

DHA'nın haberine göre, çocuklarını büyütmek için üniversiteye gidemeyen 3 çocuk annesi 65 yaşındaki Ayten Baran, 2019 yılında Gelişim Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü'nü kazandı. Baran, staj için Beylikdüzü Belediyesi’ne başvurdu. Başvurusu kabul edilen Baran, Grafik Tasarım Ofisi’nde çalışmaya başladı.

Resim sanatıyla da ilgilenen Baran, üniversitede gençlerle arasının iyi olduğunu belirterek, “Öğrenmenin ve mücadele etmenin yaşı yok. İnsan nefes aldığı sürece hedefine gitmeli. ‘Yaşlandım bir köşeye geçip oturayım’ yok. Koşturmak insana, hastalığını da unutturuyor. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, beni görünce şaşırdı. Benim yaşımda birinin stajyer olarak çalışması hoşuna gitti” diye konuştu.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Ayten Hanım bizi mutlu etti. Azmiyle, çalışkanlığıyla hepimize örnek oluyor. Biz de Beylikdüzü Belediyesi olarak onun yanında olmaya devam edeceğiz. Bu enerji herkese örnek olmalı. Biz de kendisiyle birlikte çalışmaktan çok keyif alıyoruz. Beylikdüzü’nün farklı bir enerjisi var. O enerji stajyerimize de yansımış” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)