Bahçeli'den Mümtazer Türköne çağrısı: Davası tekrar değerlendirilmeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, FETÖ'den tutuklu yazar Mümtazer Türköne'nin ülkücü ağabeyinin ölüm yıldönümü dolayısıyla mesaj paylaşırken şu çıkışı yaptı: " Osman Kavala’nın, Altan kardeşlerin, Nazlı Ilıcak’ın ve daha pek çok sorunlu kişinin masum gösterilmeye çalışıldığı bir yerde şehit ağabeyi Mümtaz’er Türköne’nin davası tekraren ve titizlikle değerlendirilmelidir."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, FETÖ davasından tutuklu bulunan Zaman Gazetesi yazarı Mümtazer Türköne'nin davasının yeniden görülmesi çağrısı yaptı.

Bahçeli, Zaman Gazetesi davasında örgüt üyeliği suçlamasıyla 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Mümtazer Türköne ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şöyle dedi: "Bugün Ülkücü şehidimiz Mustafa Türköne’nin şehadetinin 41.yıldönümüdür. 23 Haziran 1979’da 21 yaşındayken şehit düşmüştü. Ağabeyi Mümtaz’er Türköne ise cezaevindedir. Mümtaz’er Türköne’yi öğrencilik yıllarından itibaren tanırım. Aleyhe de pek çok yazısı ve beyanatı olmuştur. Ülkücü şehidimizin ağabeyi olan ve geçmişte davamıza emek vermiş Mümtazer Türkönenin gerçekten suçlu olup olmadığına karar verecek yegane merci Türk adaletidir. Adil ve hakkaniyetli yargılamayla Mümtazer Türköne’nin üzerine atılı isnatların netleşmesi de mümkün olacaktır. Dileğim bir haksızlık varsa bunun acilen düzeltilmesidir. Osman Kavala’nın, Altan kardeşlerin, Nazlı Ilıcak’ın ve daha pek çok sorunlu kişinin masum gösterilmeye çalışıldığı bir yerde şehit ağabeyi Mümtaz’er Türköne’nin davası tekraren ve titizlikle değerlendirilmelidir." (HABER MERKEZİ)