Ordu Valisi İmamoğlu'na küfür etti iddiası

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu Valisi Seddar Yavuz'un mayıs ayında engelliler haftası dolayısıyla düzenlenen toplantıda konuyu siyasete getirerek, 'İmamoglugiller' olarak nitelendirdiği muhalif kesimlere küfür ettiğini öne sürdü.
Ordu Valisi Seddar Yavuz

DUVAR – Millet İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu’da VIP salonu girişinde valilik talimatıyla görevliler tarafından engellenmesine ilişkin tartışmalar sürerken, yeni bir iddia gündeme geldi. İmamoğlu hakkında, kendisine ‘tehditte bulunarak, küfür ettiği’ iddiasıyla suç duyurusunda bulunan Ordu Valisi Seddar Yavuz’uz, 10 Mayıs’ta valilikteki engelliler toplantısında konuyu Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu’na getirdiği öne sürüldü.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Ordu valisi tüm muhalif kesimi İmamoğlugiller olarak tanımlayıp, ‘s..ttirsinler’ ifadesi ile küfür etmiştir. Ekrem İmamoğlu’nun belediye tabelasına T.C eklemesiyle ilgili de ‘T.C çok da önemli değil, T.C olmasa da olur’ demiştir. Ordu valisi sosyal demokrasi fikrinin Batı çıkarlarına hizmet ettiğini, toplantıda bulunanların farklı fikri olabileceğini, ama bunun umurunda olmadığını söylemiştir. CHP İstanbul İl Başkanı ve TUSİAD’a karşı siyasi ifadeler kullanmıştır” dedi.


Adıgüzel’in söz konusu iddiaları şöyle: