Erdoğan'dan muhalefete: Bunlar ezan düşmanı

Adana mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Taksim'deki yürüyüşe biber gazlı ve plastik mermili saldırı sırasında yükselen ıslık seslerini ve o anda okunan ezan sesini kısa bir video gösterimiyle izleterek, "Ezana ıslıklarla, sloganlarla terbiyesizlik ettiler. Bunların tek ittifakı ezan bayrak düşmanlığıdır" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yerel seçime artık 3 hafta kalırken, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, muhalefete yönelik suçlamalarının dozajını artırmaya başladı. Erdoğan, Adana mitinginde hükümet bloğunun karşısındaki muhalefeti 'bayrak ve ezan düşmanı' ilan etti. Ayrıca 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde polisin plastik mermili, biber gazlı saldırısı sırasında yükselen protesto seslerini ve o anda ezan okunmasını video gösterimiyle alandakilere izleterek, "Ezana terbiyesizlik ettiler" dedi.

Erdoğan, Adana mitinginde yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

BEKA SEÇİMİ: Adana 31 Mart seçimlerinin beka seçimleri olduğunu iyi bilir. Biz bu seçime nasıl giriyoruz. Cumhur İttifakı olarak giriyoruz. AK Parti ve MHP olarak elele gönül gönüle pazara kadar değil mezara kadar inşallah. Fazla bir şey kalmadı, 21 gün. Sandıklarda patlayacak mıyız? Demokrasinin zaferini Adana'da ilan edecek miyiz? Adana'da 31 Mart akşamı zillet, illet onları ayaklarımızın altına alacağız.

HEPSİ KAYITLARDA VAR: Cumhur İttifakı günübirlik çıkar ittifakı değildir. Bu ittifak 15 Temmuz günü darbecilerin karşısında verdiğimiz mücadele sonucunda sokaklarda kurulmuştur. O gece ben Atatürk Havalimanı'na indiğim zaman, 23.15'te Bay Kemal geldi, FETÖ'cülerin tankları arasından çıkıp gitti dediler. Tankların karşısında ilk önce ben dururum diyordu. Sen korkaksın korkak. Sende yürek yok. Sen FETÖ'cülere sığınıp tankların arasından kaçar gidersin. Kaçacak deliği yok, hepsi kayıtlarda var. Biz bu ittifakı milletimizin can evinden vurmaya çalışanlara karşı mücadeleyi daha sıkı şekilde sürdürmek için kurduk. Bu ittifak ülkemizi 2023 hedeflerine ulaşana kadar devam edecek. Adana bu ittifaka inanırsa tüm Türkiye inanır. Ülkemizde bayrağa tahammülü olmayanlarla ezana tahammülü olmayanlara karşı kurulmuş bir ittifak.

EZANA TERBİYESİZLİK ETTİLER: Biz 'belediye işi gönül işi' diyerek milletimize herkesi kucaklayan bir belediye yönetimi taahhüt ediyoruz. Onlar ise bayrağımıza ve ezanımıza saygısızlık yaparak doğrudan istiklalimize ve istikbalimize saldırıyor. Bunların tek ittifakı, ezan bayrak düşmanlığıdır. Taksim'de CHP ve HDP'nin öncülüğünde güya kadınlar günü için bir araya gelen bir grup, ezana ıslıklarla, sloganlarla terbiyesizlik ettiler. Bunların tek ittifakı ezan bayrak düşmanlığıdır. HDP kongrelerinde İstiklal Marşı okuyor mu? Daha önce bayrağımızı da asmıyorlardı. Bazı değerler var ki bunlara saldıranlara saygı duymamız mümkün değil. Bu ülkede millet düşmanı, bayrak düşmanı, ezan düşmanı, vatan düşmanı, devlet düşmanı kim varsa hepsinin karşısında olmak namus borcumuzdur. Bu mesele siyaset meselesi değildir, bizatihi onur meselesidir. Eğer biz 3-5 oy için onlara göz yumarsak ecdadımızın da evlatlarımızın da yüzüne bakamayız. Onun için bu ezan ve bayrak düşmanları ile sonuna kadar mücadele edeceğiz.

MÜCADELE EDECEĞİZ: Milletimizle birlikte, ister PKK olsun ister FETÖ isterse şu veya bu güç hiç fark etmez, özgürlüğümüzün sembolü bayrağımıza göz dikenlere karşı kanımızın son damlasına kadar mücadele etmeyi sürdüreceğiz.

(HABER MERKEZİ)

Erdoğan konuştu, Taksim'de 'ezan yürüyüşü' yapıldıErdoğan konuştu, Taksim'de 'ezan yürüyüşü' yapıldı

Feministler: Kimse çarpıtmasın, isyanımız 8 Mart’ı engellemek isteyenlereFeministler: Kimse çarpıtmasın, isyanımız 8 Mart’ı engellemek isteyenlere

'Ezan' tartışmasında provokasyon uyarısı'Ezan' tartışmasında provokasyon uyarısı

Türkiye yazarı: Ezan protesto edilmemiş özür dilerimTürkiye yazarı: Ezan protesto edilmemiş özür dilerim