Mardin'de AK Parti ve Saadet Partililer arasında kavga

Seçim çalışmaları sırasında AK Partili ile Saadet Partililer arasında tartışma çıktı. Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Servet Cemiloğlu "Yapılan ağız dalaşında, istem dışı Bekıro Ailesinin büyüğü Rahmetli Sayın Hacı Rıfat Altındağ'a bana yakışmayan ifade bulunmuşum. Özür dilerim" dedi.

DUVAR – Mardin’in Ömerli ilçesinde seçim çalışması yapan AK Partili ile Saadet Partililer arasında kavga çıktı. Mardinlife’ın haberine göre, önceki gün meydana gelen olayda AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu ve İl Başkanı Faruk Kılıç’ın da aralarında bulunduğu AK Partili grubun ilçe merkezinde esnafları ziyaret ettiği sırada, aynı yerde bir kahvede oturan Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Servet Cemiloğlu ile karşılaştılar.

AK Parti Ömerli Belediye Başkan Adayı Hüsamettin Altundağ ile kendisi de bir dönem Ömerli’de AK Parti’den Belediye Başkanlığı yapan Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Servet Cemiloğlu arasında sözlü sataşmadan sonra iki grup arasında kısa süreli arbede çıktı.

Arbedeye polis ekipleri müdahale ederken, arbedenin ardından polis ekipleri ilçede yoğun güvenlik önlemi aldı.

Daha sonra Sosyal Medya hesabından bir açıklama yapan Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Servet Cemiloğlu paylaşımında şu ifadelere yer verdi; “Değerli Ömerli Halkı ve Bekıro Ailesi Cuma günü kendisini ilgilendirmediği halde bulunduğum kahvede Sayın Miroğlu ve bereberlerindekilere demokratik hakkım olarak sorduğum soruya cevap beklerken, sorunun muhatabı olmayan şahıs hakaret ve sinkaf etmişti. Yapılan ağız dalaşında, istem dışı Bekıro Ailesinin büyüğü Rahmetli Sayın Hacı Rıfat Altındağ’a bana yakışmayan ifade bulunmuşum. Ondan ve Bekiro Ailesinden Özür dilerim.” (HABER MERKEZİ)