Demirtaş'tan organ bağışı çağrısı

HDP'nin eski genel başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya üzerinden organ bağışı çağrısı yaptı. Kendisinin organlarını çok daha önceden bağışladığını belirten Demirtaş, "2015 seçimleri öncesine denk geldiği için, o dönem paylaşmamıştık" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İki yılı aşkın süredir Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) tahliye edilmesi yönünde karar aldığı Selahattin Demirtaş, bu kez sosyal sorumluluk projesi için harekete geçti. HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Demirtaş, Twitter hesabından yayınladığı videoyla, organ bağışı konusunda çağrıda yaptı.

Demirtaş söz konusu videoda, “Çözüm yaşamak sloganıyla yola çıkan Can Kardeşim projesine destek veriyor ve organlarımı bağışlıyorum. Herkesi organ bağışı yapmaya davet ediyorum" ifadesini kullandı.

Videoyla birlikte yayınlanan kısa mesajda ise Demirtaş "Aslında ben, çok daha önce organlarımı bağışlamıştım. 2015 seçimleri öncesine denk geldiği için, o dönem paylaşmamıştık. Şimdi bu vesileyle paylaşıyor ve herkese, organlarını bağışlamalarını tavsiye ediyorum” dedi.

(HABER MERKEZİ)