SAADET'ten Erdoğan'a toplantı çağrısı

Saadet Partisi Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, "ülkenin huzur ve güveninden sorumlu bazı makamların yaptığı açıklamalarla milletin endişesini artırdığı" belirtilerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bütün siyasi partilerin liderleri ile toplantı çağrısı yapıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Saadet Partisi'nden yapılan açıklamada, "ülkenin en önemli ihtiyacı barış, huzur ve kardeşlik ortamının biran evvel gerçekleştirilmesi" için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tüm siyasi parti liderleri ile toplantı çağrısı yapıldı.

"Son günlerde birbiri ardına yapılan bazı talihsiz açıklamalar milletimizi endişeye sevk edecek niteliktedir. Özellikle ülkenin huzur ve güveninden sorumlu olan bazı makamların yaptığı açıklamalar bu endişeleri azaltmak yerine daha da arttırmaktadır" denilen açıklamada, devleti diğer unsurlardan ayıran en önemli ölçütün hak ve adalete dayalı bir hukuk düzenine sahip olması olduğu belirtildi.

"Dolayısıyla hiç kimse hukuka ve kanunlara dayanmayan suç ihdas edemez" denilen açıklamada, 'toplumda giderek artan gerilim ve kaygıyı gidermenin' en başta ülkeyi yönetenlerin sorumluluğunda olduğu belirtildi. Açıklamada toplantı çağrısı şöyle yapıldı: "Türkiye’nin bir an evvel huzura kavuşması için iktidar mensupları başta olmak üzere herkesin akl-ı selim ve sağduyu ile hareket etmesi bir zarurettir. Bu çerçevede Sayın Cumhurbaşkanı’nın, tüm Siyasi Parti Liderlerinin katılımıyla gerçekleştireceği bir “İstişare Toplantısı”nın, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine olumlu katkı yapacağına inanıyoruz."