CHP milletvekili Gürsel Erol, oturma eylemine başlıyor

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP yönetiminin istifası talebiyle oturma eylemi başlatacak. Gürsel, yarın yapacağı eyleme CHP örgütlerini de davet etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP yönetiminin istifası için oturma eylemi başlatacak. Gürsel, eylemine yarın CHP Genel Merkezi önünde, saat 11.00'de başlayacağını açıkladı.

CHP'nin 41 yıl sonra milletvekili çıkardığı Elazığ'dan seçilen Gürsel Erol, CHP yönetimine dün yaptığı istifa çağrısının ardından bugün yeni açıklamalarda bulundu.

"Gelecek hedefi olmayan yalnızca iktidara karşı mücadele ve direniş hikâyesi anlatan bir yönetim anlayışını tanımıyorum" diyen Erol, "CHP’nin söylemi yalnızca mücadele ve direniş üzerine olmamalı; iktidar ve ülkeyi yönetme iddiası ve iradesi üzerine olmalıdır" ifadelerini kullandı.

CHP yönetimine "meydan okuduğunu" belirten Erol, yarın saat 11.00'de CHP Genel Merkezi önünde oturma eylemi başlatacağını duyurdu. CHP örgütlerini ve üyelerini eyleme destek vermeye çağıran Erol, "Mustafa Kemal Atatürk’ün CHP’sine sahip çıkmalıyız" dedi. Erol'un, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar şöyle:

CHP'li vekil Gürsel Erol'dan parti yönetimine istifa çağrısıCHP'li vekil Gürsel Erol'dan parti yönetimine istifa çağrısı