Erdoğan: Az önce bir helikopterimiz düşürüldü

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı toplantısında yaptığı konuşma sırasında Afrin harekatıyla ilgili olarak, "Az önce bir helikopterimiz düşürüldü. Bütün bunlar olacak. Verdiğimiz kayıplar da olacak. Dün sayısal olarak çok kabarık miktarda füze depolarını imha ettik. Tabi bunlar çıldırtıyor bunları" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Afrin harekatı üçüncü haftasında devam ederken, TSK'nin bugün bir helikopteri düşürüldü. Konuya ilişkin ilk açıklamayı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yaptı. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Erdoğan "Az önce bir helikopterimiz düşürüldü. Tabii kayıplarımız da olacak ama bunun bedelin fazlasıyla ödeyecekler" dedi.

Erdoğan konuşması sırasında Nazım Hikmet'in 'Güneşi İçenlerin Türküsü' şiirinden alıntı yaparak, "Akın var güneşe akın! Güneşi zaptedeceğiz, güneşin zaptı yakın!" mısrasını okudu.

Erdoğan, konuşmasında özetle şunları söyledi:

ÖNCÜLÜĞÜ BIRAKMAYACAĞIZ: Ülkemizde değişimin ve yenileşmenin öncülüğünü AK Parti olarak kimseye bırakmamakta kararlıyız. Başka partilerde bazıları sıkı sıkıya koltuklarına yapışabilirler ama AK Parti'de öyle olmadı, olmayacak. Çünkü bizim için siyaset ülkeye ve millete hizmet yolunda bayrak yarışıdır. Bu ekip çalışmasında günü geldiğinde her arkadaşımız bayrağı yeni bir kardeşimize devrederek kendisi farklı hizmet alanlarına yönelmekten asla imtina etmedi, etmeyecektir. Bu bir davadır, hizmet etmede alan çoktur. Bugün de İstanbul'da işte böyle bir bayrak değişimine şahit olduk.

EKSİKLERİMİZ, HATALARIMIZ DA OLDU: Bir yandan belediyelerimizle bir yandan geçtiğimiz 15 yıllık dönemdeki hükümetlerimiz, bakanlıklarımız, resmi kuruluşlarımız vasıtasıyla İstanbul'u tarihine ve şanına yakışır bir şehir hale getirmeye gayret ediyoruz. Eksikliklerimiz elbette vardır, her şey tamdır diyemem, böyle bir iddiam da yok. Hatalarımız da olmuştur ama milletimiz şundan emin olsun ki nasıl bu ülkeye karşı taammüden en küçük bir zarar verme düşüncemiz ve eylemimiz olamaz ise İstanbul'a karşı da aynı hissiyat içindeyiz. Hiç kimse merak etmesin eksikler giderilir, hatalar düzeltilir.

GÜNEŞE AKIN VAR!: Erdoğon konuşmasının bu bölümünde Nazım Hikmet'in 'Güneşi İçenlerin Türküsü' şiirinden şu mısraları okudu:

...Yüreğimiz topraktan aldı hızını;

altın yeleli aslanların ağzını

yırtarak

gerindik!

Sıçradık;

şimşekli rüzgâra bindik! .

Kayalardan

kayalarla kopan kartallar

çırpıyor ışıkta yaldızlanan kanatlarını.

Alev bilekli süvariler kamçılıyor

şaha kalkan atlarını!

Akın var

güneşe akın!

Güneşi zaptedeceğiz

güneşin zaptı yakın!

HELİKOPTERİMİZ DÜŞÜRÜLDÜ: Az önce bir helikopterimiz düşürüldü. Bütün bunlar olacak. Verdiğimiz kayıplar da olacak. Dün sayısal olarak çok kabarık miktarda füze depolarını imha ettik. Tabi bunlar çıldırtıyor bunları. Bizim bir helikopterimiz gidecek ancak bunun bedelini misliyle değil kat ve kat fazlasıyla ödeyecekler.

(HABER MERKEZİ)