Kılıçdaroğlu: Keşke o kurşun bana gelseydi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konvoyuna düzenlenen saldırıda yaşamını yitiren asker için, "Keşke o kurşun bana gelseydi de askerimiz şehit olmasıydı" dedi. Kılıçdaroğlu, saldırılara karşın yılmayacaklarını da söyledi.


DUVAR –
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin Yanık köyü yakınında konvoyu silahlı saldırıya uğramasına karşın akşam saatlerinde Ardanuç mitingini yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konvoyunda düzenlenen saldırı Ardanuç’ta halka seslendi. Kılıçdaroğlu, “Bugün buraya zorlu bir yolculukla geldik. Bir terör saldırısıyla karşı karşıya kaldık, bir şehidimiz var, beni en çok üzen o. Keşke hiç olmasaydı” dedi.

‘BARIŞ İÇİN MÜCADELE EDECEĞİM’

Kılıçdaroğlu konuşmasında özetle şunları söyledi:

“Her zaman her ortamda halkın yanında olacağım, halkın çıkarlarını savunacağım. Kim ne derse desin, bu güzel ülkeye barışı huzuru getirmek için sonuna kadar mücadele edeceğim. Ne terör bizi yıldırır ne de başkaları. Çünkü biz Mustafa Kemal’in Türkiye’sini büyütmek zorundayız. Hiç kimse silah göstererek, tehdit ederek bizi yıldıramaz. Allah’ın verdiği bir canımız var, o can bu ülke bu millet uğruna feda olsun diyeceğiz.


CERABLUS OPERASYONUNA DESTEK

Gaziantep’te terör 53 vatandaşımızın canını aldı, çoğu çocuk. Çocukların bu ülke için ne kadar önemli olduğunu hepimiz iyi biliriz. Özellikle anneler. Çok sayıda çocuğumuz hayatını kaybetti. Bu IŞİD denen terör örgütüne dersini vermek için ordumuz Cerablus’a girdi, sonuna kadar arkasındayız. Şanlı ordumuzu destekleyeceğiz.

CHP lideri Ardanuç mitingine helikopterle gitti.

CHP lideri Ardanuç mitingine helikopterle gitti.

HERKESİ KUCAKLARIZ

İstanbul’da belediye başkanı, ama bu toprakların çocuğuyum diyor. Biz CHP’yiz, hiçbir ayrım yapmayız. Vatandaşımızın kimliği inancı yaşam tarzı ne olursa olsun, herkesi kucaklarız. İnsan Allah’ın yarattığı en değerli varlıktır ve bizim başımızın üstünde yeri vardır. Yunus Emre bu topraklarda yetişti, Hacı Bektaşi Veli, Mevlana, Erzurumlu Emrah bu topraklarda yetişti. Bu toprakların mayasında dostluk kardeşlik vardır. Bunu bozmak isteyenler var. Ama bozmak isteyenlere izin vermeyeceğiz. Beraber mücadele vereceğiz, beraber savaşacağız.


Hep şunu söylemiştik, yaşanacak bir Türkiye… Kadınların evlerinde huzur içinde yaşadıkları, çocuklarını huzur içinde okula gönderdikleri, büyük oğullarını askere gönderdikleri bir Türkiye, en büyük özlemimiz bu. Yaşanacak bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz. Ve bu güzel ülkede düşüncelerimiz farklı bile olsa bir arada kardeşçe yaşamayı öğreneceğiz.

CAMİYE, KIŞLAYA SİYASETİ SOKMAYACAĞIZ

Eğer yaşanacak bir Türkiye istiyorsak, kadınların gülümsediği bir Türkiye istiyorsak, camiye kışlaya siyaseti sokmayacağız. Askeriyeye siyaseti sokmayacağız, adliyeye siyaseti sokmayacağız. Çünkü siyaset buraya sokulunca ülke bölünüyor. Her inançtan insanımız var, camiye her kimlikten her partiden insanımız gidiyor, duasını ediyor. Ama siyaseti soktuğumuzda insanlar bölünüyor. Kışlaya siyaset sokmayacağız, çünkü sokarsak ertesi gün darbe girişimine kalkışıyorlar. Adalete siyaseti sokmayacağız, çünkü hepimiz adalet istiyoruz.”