‘Namaz kılmayan hayvandır’ sözlerine Binali Yıldırım'dan tepki: Halt etmiş

TRT ekranlarından “Namaz kılmayan hayvandır” diyen ilahiyatçı Mustafa Aşkar'a Binali Yıldırım'dan tepki geldi: Halt etmiş, kim söylediyse zırva...

DUVAR – Başbakan Binali Yıldırım, TRT ekranında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde görev yapan Prof. Mustafa Aşkar’ın “Namaz kılmayan hayvandır” sözlerine tepki gösterdi.

Medyaradar’da yer alan habere göre, Yıldırım “Halt etmiş, kim söylediyse zırva. Ünvanı ne olursa olsun yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede böyle münasebetsiz laflar edenlerin Müslümanlar nezdinde hiçbir yeri yoktur” açıklamasında bulundu ve ekledi: “Biz dinimizin değerlerini biliyoruz. Hoş görü dinidir, sevgi dinidir, kardeşlik dinidir. Dolayısıyla bu ve buna benzer sözler kabul edilemez.”

‘Ramazan Sevinci’ adlı programa katılan ilahiyat profesörü Mustafa Aşkar, “Alnı secdeye gelen bir varlık var mı insanın dışında? Yok. Secde eden tek varlık insan. O zaman, ben düz söyleyeyim. Ayette de bunu söylüyor, ağır gelmesin. Namazı hayvanlar kılmaz, namaz kılmayan da hayvandır” demişti.