Perinçek'ten HÜDA-PAR yorumu: 'AK Parti rahatsız, MHP kaynıyor'

HÜDA-PAR'ın Cumhur İttifakı'na katılma ihtimaline tepki gösteren Doğu Perinçek, "Millet İttifakı’na, ‘Siz PKK ile işbirliği yapıyorsunuz' derken, siz de öbürüyle yapıyorsunuz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, AK Parti’nden ittifak konusunda kendilerine bir görüşme talebi gelmediğini ancak kendisinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşme talebinde bulunduğunu açıkladı.

Perinçek, HÜDA-PAR'ın Cumhur İttifakı ile görüşmesiyle ilgili "Oy kaybettirir" dedi.

Habertürk'ten Bülent Aydemir'in "Perinçek Cumhur İttifakı’na göz kırpıyor" başlıklı köşesinde aktardığına göre Perinçek şu ifadeleri kullandı:

“HÜDA-PAR’ın kamuoyu önünde ittifak içinde gösterilmesi, seçim kaybettirecek, ittifaka çok oy kaybettirecek bir olay. Millet İttifakı’na, ‘Siz PKK ile işbirliği yapıyorsunuz derken, siz de öbürüyle yapıyorsunuz. Belki de bir tuzak. Bundan AK Parti de rahatsız; MHP de kaynıyor. Anayasa Mahkemesi’nin serbest bıraktığı 540 milyon lirayı Hazine ve Maliye Bakanı HDP’ye vermesin. AYM yanlış karar verebilir. Maliye Bakanı da diyecek ki, bu dava sonuçlanıncaya kadar milletin parasını size vermeyeceğim.” (HABER MERKEZİ)