Peker cephesinden Tolga Ağar'a yanıt

Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın, Tolga Ağar'ın Peker hakkında şikayette bulunmasına sevindiklerini söyledi. Peker cephesinden "Ortada bir iftira varsa kanıtlaması gerekir" mesajı geldi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu AK Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar’ın şikayetiyle organize suç örgütü lideri Sedat Peker hakkında “iftira” suçundan dava açıldı. Elazığ 7. Asliye Mahkemesi’nce görülecek davada Peker’in 1 yıldan 4 yıla kadar hapsi isteniyor.

Peker'in avukatı Ersan Barkın'la görüşen Timur Soykan, Peker cephesinin davaya karşı yanıtını duyurdu. Halk TV'de konuşan Soykan, Peker tarafının "Ortada bir iftira varsa kanıtlaması gerekir" dediğini aktardı. Soykan, Barkın'ın "Biz bu davaların açılmasına seviniyoruz. Çünkü bir iftira suçu oluştuysa ispatı gerekir" sözlerini kullandığı ifade etti.

PEKER'İN İDDİALARI

Sedat Peker, YouTube kanalından yaptığı açıklamada Tolga Ağar'ın Kazakistan uyruklu Yeldana Kaharman'a cinsel saldırıda bulunduğunu ve Kaharman'ın  jandarmaya sığındıktan sonra evinde ölü bulunduğunu iddia etmişti. Jandarma Genel Komutanlığı'nın yalanladığı iddiayı Tolga Ağar da reddetmişti. (HABER MERKEZİ)