Öztürk'ten Özkan'a yanıt: FETÖ'cü dernek adına açıklama yapan görevini tamamlamak mı istiyor?

AK Partili Cahit Özkan'ın “Yeniden Kuruluş Anayasası” yapacaklarına dair açıklamasına tepki gösteren İYİ Parti milletvekili Yasin Öztürk, Özkan'ın eski bir açıklamasını hatırlatarak “Dün, orduevi önünde FETÖ'ü dernek adına açıklamalar yapan yarım bıraktığı görevini tamamlamak mı istiyor?” dedi.

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk (solda), AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın anayasa açıklamasına tepki gösterdi.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın yeni anayasa çalışmalarına ilişkin “Bu anayasanın ismi ‘Yeniden Kuruluş Anayasası’ olacak” sözlerine tepki gösterdi.

Yazılı açıklama yapan Özgür Özel, “Cahit Özkan’ın bu sözleri AKP’nin Cumhuriyet’in 100’üncü yılına yetiştirmeyi amaçladıklarını açıkladıkları bu yeni anayasayla niyetlenenin kuruluş felsefesinin kazanımlarını yok etmek hatta kuruluş iradesini yıkmak olduğunu gösteriyor” dedi.

'CUMHURİYETİMİZİ YIKAMAYACAKSINIZ'

“AKP, Cahit Özkan’ın sözlerini sahiplenmediğini bir an önce açıklamak durumundadır” diyen Özel, şöyle devam etti:

“Cahit Özkan’a ve kurucu değerlerimizi Cahit Özkan gibi yıkmak isteyenlere hatırlatıyoruz, cumhuriyetimizi yıkamayacaksınız. Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi, ‘Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.’ Bu cumhuriyet o kadar sağlam temeller üzerine kurulmuştur ki bu cumhuriyetin kurucu değerleri, vatandaşlarımız tarafından o kadar içselleştirilmiştir ki onu yıkmaya yeltenenler karşılarında sadece bu ülkenin kurucu partisi olarak CHP’yi değil, genciyle yaşlısıyla, muhafazakarıyla, sosyal demokratıyla, Türküyle, Kürtüyle, Alevisiyle, Sünnisiyle 84 milyonun tamamını bulurlar.”

'DÜN TSK'YA KUMPAS KURAN...'

Twitter hesabından açıklama yapan İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk de, Cahit Özkan'a tepki gösterdi.

Cahit Özkan'ın darbe iddiasıyla açılan ve sonrasında kumpas kurulduğuna karar verilen Vbalyoz davasıyla ilgili eski bir açıklamasını paylaşan Öztürk, şu ifadeleri kullandı:

“Dün;Fener Orduevi önünde Fetöcü dernek adına açıklamalar yapan,TSK’ya kumpas kuran bugün; “Yeniden Kuruluş Anayasası” diyerek yarım bıraktığı görevini tamamlamak mı istiyor? O zamandan bu zamana aradaki tek fark; Mal çok oğlunun bıyıkları! #SiyasiAyak” (HABER MERKEZİ)