Oyuncu Tim Donnelly öldü

Oyuncu Tim Donnely, 77 yaşında öldü. Oyuncunun ölüm nedeni açıklamadı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - NBC'nin 70'ler dizisi "Emergency!"de canlandırdığı eğlenceyi seven itfaiyeci Chet Kelly karakteriyle tanınan oyuncu Tim Donnely, 77 yaşında öldü. Los Angeles County İtfaiye Müzesi, resmi Facebook sayfasında oyuncunun ölümünü doğruladı ancak oyuncunun ölüm nedeni açıklamadı.

Los Angeles County İtfaiye Müzesi tarafından yapılan açıklamada, "Arkadaşımız Tim Donnelly'nin bu hafta sonu ani vefatını derin bir üzüntüyle duyuruyoruz. Tüm "Emergency!" izleyicileri, Donnell'nin 50. yıl dönümü için Ocak ayında müzeye geleceği için çok heyecanlı olduğunu bilmenizi isteriz. Müze Yönetim Kurulu Üyelerinin birçoğunun, 51. Proje zamanımızdan Tim'le ilgili harika anıları var. Kızına, torunlarına ve kardeşlerine en içten taziyelerimizi sunuyoruz" ifadeleri kullanıldı. 

TIM DONNELLY KİMDİR?

3 Eylül 1944 tarihinde doğan Tim Donnelly'nin ilk oyunculuk deneyimi Don Siegel'in 1957 yapımı suç draması "Baby Face Nelson" oldu. 27 yıllık kariyerinde 6 sezonunda yer aldığı ve Los Angeles Contry 51. İtfaiye İstasyonu'nda yaşananların konu edildiği "Emergency!" dizisiyle tanınan oyuncu, "Dragnet 1967" ve "Project U.F.O"nun yanı sıra "The Legend of Jesse James", "The Virginian", orijinal "Hawaii Five-O", "Adam-12", "B.J and the Bear", "Enos", "Vega$" ve "CHiPs" gibi yapımlarda konuk oyuncu olarak yer aldı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)