Notos'un Mayıs-Haziran sayısı yayımlandı

Notos'un 86. sayısı yayımlandı. Derginin dosya konusu, "Leyla Erbil: Başkaldırı Edebiyatı" oldu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Notos’un Mayıs-Haziran 2021 sayısı yayımlandı. Dergi bu sayısında 50 Kuşağı yazarlarından Leylâ Erbil’e yöneliyor.

Notos’un Leylâ Erbil’in anlatı dünyasını ortaya koymaya çalıştığı dosyada Necmi Sönmez, Murat Gülsoy, Hulki Aktunç, Fatih Altuğ, Mehmet Fatih Uslu, Olcay Akyıldız, Merve Şen ve Esra Nur Akbulak’ın yazıları, Onur Aşkın, Buse Ustaoğlu ve Seda Mit’in desenleri yer alıyor.

HÜSNÜ ARKAN İLE SÖYLEŞİ

Notos’un 86. sayısında müzik insanı, yorumcu olarak tanınan Hüsnü Arkan ile dünden bugüne sanat yolculuğu, romanları, şiirleri ve müziğindeki sanat anlayışı üstüne bir söyleşi yer alıyor.

Aganta bölümünde günümüz edebiyat dünyasına ve güncel kitaplara dair yazılarıyla Başak Bingöl Yüce, Deniz Gündoğan İbrişim, Esin Akşar, Fatih Balkış, Gökhan Yavuz Demir, Pınarnaz Eren, Aslı İdil Kaynar ve Alper Güngör var.

BİR YAZARIN SEÇTİKLERİ

Bir Yazarın Seçtikleri bölümünde Barış Müstecaplıoğlu hayatında iz bırakan kitapları, Yalçın Tosun ise en çok etkilendiği yazarı nedenleriyle birlikte Notos’a anlattı.

Kadir Işık ve Aylin Sökmen kısa sorulara kısa yanıtlarla kendi yazarlık serüvenlerini ve yayımlanan son kitaplarını anlattı. Foto-Yazı bölümünde ise Silva Bingaz’ın fotoğrafını Feride Çiçekoğlu kısa bir anlatıyla yorumladı.

KİTAPLIK

Kitaplık bölümünde Şenay Eroğlu Aksoy, Öznur Yalgın’ın öykü kitabı 'Ağırküre'yi, Banu Yıldıran Genç ise Derya Sönmez’in öykü kitabı 'Sırça Kanatlar'ı inceledi.

Notos’un bu sayısında öyküleriyle yer alan yazarlar şöyle: C.D. Rose, Bahri Vardarlılar, Roni Margulies, Buket Arbatlı, Murat Çelik, Nurhan Şahinkaya, Günay Çetao Kızılırmak, Gamze Haklı Geray, Rıdvan Hatun, Berna Terziahmetoğlu, Soner Yıldırım. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)