Naci Görür'den 'Malatya' açıklaması: AFAD’ın gösterdiği yer doğru değil

AFAD, Malatya'nın Battalgazi ilçesinde 5,2 ve 4,7 büyüklüğünde iki deprem meydana geldiğini duyurdu. Kandilli ise ilk depremin merkezini Adıyaman olarak gösterdi. Naci Görür de 'Adıyaman' dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 17:46'da merkez üssü, Malatya'nın Battalgazi ilçesi olan 5,2 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

İlk sarsıntının ardından Malatya'da ikinci bir deprem daha meydana geldi. AFAD merkez üssü yine Battalgazi olan depremin büyüklüğünü 4,7 olarak açıkladı. 

Kandilli Rasathanesi ise ilk depremin merkez üssünün Adıyaman'ın Sincik ilçesi olduğunu duyurdu. Kandilli depremin büyüklüğünü ise 5.3 olarak açıkladı.  

NACİ GÖRÜR'DEN AÇIKLAMA

Çevre illerden de hissedilen depremin ardından Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür'den açıklama geldi. Görür sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:   

Arkadaşlar, bugün Malatya ve Adıyaman’da kısa aralıkla 2 deprem oldu. İlki 5,3 ikincisi 4,5. Tahminim biri diğerinin artçısı. Her iki deprem de birbirine yakın ama lokasyon itibariyle biri Adıyaman, diğeri Malatya sınırında (Geçitli ve Uluköy). Ama esasında ikisi de aynı yer demektir. AFAD’ın Battalgazi olarak verdiği yerlerin doğru olmadığı kanaatindeyim. Bu depremlerin 6 Şubat depremlerinin artçısı olarak kabul edebiliriz. Sevgiyle." (HABER MERKEZİ)