Murat Kurum: Kolumuzu boşuna sıvamadık

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ilan edilen Murat Kurum ilk konuşmasını yaptı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum'un İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını ilan etti.

Kurum daha sonra, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenledi.

Kurum'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle oldu:

KUTLU BİR YOLCULUĞUN İLK ADIMINI BUGÜN ATIYORUZ: Hepinizi saygı ile selamlıyorum. AK Parti il teşkilatına hoş geldiniz. Bu ilgiden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Herkesin huzur içinde yaşadığı bir İstanbul istiyoruz. Şimdi sadece İstanbul diyoruz. Kutlu bir yolculuğun ilk adımını bugün atıyoruz. Allah yardımcımız olsun. Aziz İstanbullular cumhurbaşkanımızın takdirleri ile İBB adayı olarak ilan edildik. Böyle yüce bir görev için bizi aday gösteren cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyorum. Başta sayın Bahçeli olmak üzere ittifakımız paydaşlarına teşekkür ediyorum.

DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BİR ŞEHİR: Canım anneme ve babama; sevgili eşime ve çocuklarıma çok teşekkür ediyorum. İstanbul'umuzun efsane belediye başkanı olan sayın Cumhurbaşkanımıza, dava arkadaşlarıma, belediye başkanlarıma şükranlarımı sunuyorum. Merhum Kadir Topbaş ağabeyimi rahmetle anıyorum. İstanbul'a aday olmak büyük bir onur ve sorumluluk. Dünyada eşi benzeri olmayan bir şehir. Mekke ve Medine'nin emanetleri var İstanbul'da. Saraybosna'nın yeşili, Endülüs'ün ilmi var. Hepimiz kendi özümüzü burada bulmuşuz. Ekonomimizin gücü burada. Ticaretin lokomotifi İstanbul'dur. İstanbul bugünümüz, yarınımız. Bu derece kıymetli, özen gösterilmesi bir şehirde birlikte yaşıyoruz. Ecdadımızın yolunda, cumhuriyetten aldığımız güçle geliyoruz. Gerçek belediyecilik önce vatandaşın hanesinde olmaktır.

BİZİM RAKİBİMİZ İLGİSİZLİKTİR: Bakanlık dönemimizde İnsanımızın hayatına dokuna hizmetler yaptık. Bu aziz şehrin 39 ilçesinde imzamız var. İyi günde kötü günde daima İstanbulluların yanında olduk. Biz kollarımızı boş yere sıvamadık. Afetlerde milletimiz için sıvadık. Biz kollarımızı çocuklarımızın yarınları için sıvadık. Biz İstanbul’un kültüründe ve sanatında da vardık. İstanbul’un yeşilinde de vardık. Biz hep çözüm tarafında olduk. Farklı gündemler peşinde asla koşmadık. Bunlar yaptıklarımızın küçük bir özeti. Mevcut yönetimin beş yılda yaptığını biz kat be kat yaptık. Şimdi motivasyonumuz sadece İstanbul olacak. İstanbul’da artık değişim zamanı gelmiştir. İstanbul’u özüne döndüreceğiz. Bizim rakibimiz ilgisizliktir. Algı belediyeciliğidir.

Etiketler murat kurum istanbul