MHP Olcay Kılavuz'u görevden aldı

Sinan Ateş cinayeti şüphelilerinden Olcay Kılavuz'un, konuya ilişkin basına açıklama yapmasının ardından MHP’nin Meclis’teki Grup Danışmanlığı görevine son verildi.

Fotoğraf: Arşiv
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sinan Ateş cinayetinde adı geçen isimlerden biri olan eski MHP'li vekil Olcay Kılavuz ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. MHP Kılavuz’un görevine son verdi. Kılavuz, Sinan Ateş cinayeti için, “Her şeyden evvel böyle şerefsiz bir olayın içerisinde bulunacak kadar şerefsiz biri değilim” diyerek kendini savunmuştu. 

Halktv'den Seyhan Avşar'ın haberine göre Kılavuz’un gündem olan açıklamaları Devlet Bahçeli'yi kızdırdı. MHP’nin Meclis’teki Grup Danışmanlığını yapan Kılavuz’un görevine son verildi. 

Kılavuz, açıklamasında “Bu şerefsizliklerin içerisinde bizim yer bulmamızı çeşitli saldırı, çeşitli ithamlarla bizi bu olaylara çekmek istiyorlar. Bu olaydan en çok üzülen ve en çok mağdur olan kişi benim. Namusum ve şerefimle ülkü ocakları gibi bir kurumda uzun yıllar görev yapmış ve kendisinden sonra ülkü ocakları genel başkanlığı yapmış birisinin böylesi menfur bir saldırıya maruz kalmasına ne rızamız olabilir, ne de içinde olabiliriz, ne de böyle bir şey isteriz. Bu çok korkunç bir şey. Hatta alçakça” ifadelerini kullanmıştı.

MHP lideri Devlet Bahçeli ise dün yaptığı açıklamada Sinan Ateş cinayetini haberleştiren kurum ve kuruluşları hedef almıştı. Bahçeli konuşmasında Sinan Ateş’in adını geçirmemişti.

 

 

(HABER MERKEZİ)