Menemen Belediye Başkanı Aksoy ile 21 kişi gözaltına alındı

'Resmi evrakta sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma ve tehdit' iddialarıyla açılan soruşturma kapsamında 29 kişiye gözaltı kararı verildi. Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un da aralarında bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı. 7 kişiye yönelik arama çalışmaları devam ediyor.

Serdar Aksoy
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ile 21 kişi gözaltına alındı.

'Resmi evrakta sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma ve tehdit' iddialarıyla açılan soruşturma kapsamında Aksoy'un da aralarında olduğu 29 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Aksoy ve bir belediye başkan yardımcısı ile 20 kişi gözaltına alındı.

Adreslerinde bulunamayan 7 kişiye yönelik arama çalışmaları devam ediyor.

NE OLMUŞTU?

CHP'li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy parti tarafından "kesin ihraç" istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti. Aksoy, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla istifa ettiğini duyurmuştu. Aksoy, "Üyesi olduğum CHP'den istifa ediyorum. Belediye Başkanı olarak halkımızın verdiği yetkiyle görevimin başında olduğumu belirtirim" ifadelerini kullanmıştı. (AA-HABER MERKEZİ)

Etiketler menemen Serdar Aksoy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR