Mehmet Ali Erbil hakkında 8 yıl 10 aya kadar hapis istemi

Mehmet Ali Erbil hakkında 3 ayrı suçtan 8 yıl 10 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Hazırlanan iddianame, Anadolu Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Mehmet Ali Erbil'e, Ece Ronay Bilir'i tehdit ettiği iddiasıyla 'Elektronik haberleşme aracılığıyla cinsel taciz', 'Sesli yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret' ve 'Tehdit' suçlarından 8 yıl 10 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Erbil, ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak. 

DHA'nın aktardığı habere göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Ece Ronay Bilir'in Instagram hesabı üzerinden Mehmet Ali Erbil'le tanıştığı ve sosyal medyadan birbirlerini takip etmeye başladıkları anlatıldı. Şarkılarını dijital platformlarda paylaşan Bilir'in, bir süre sonra Mehmet Ali Erbil'e klibinde oynamasını teklif ettiği belirtildi. Erbil'in de teklifi herhangi bir maddi karşılık olmadan kabul ettiği ifade edildi. 

Ronay ve Erbil'in 1 Ekim 2021 tarihinde klip çektikleri belirtilen iddianamede, üç gün sonra Mehmet Ali Erbil'in telefonundan Bilir'e mesaj atıldığı aktarıldı. Karşılıklı mesajlaşmanın ardından Ece Ronay Bilir, "Sesli ve görüntülü bir iletiyle hakaret" iddiasıyla şikayetçi oldu.

MEHMET ALİ ERBİL: MESAJLARI MENAJERİM ATTI

Mehmet Ali Erbil ifadesinde, mesajları kendisinin göndermediğini, asistanı Nuray K.'nin attığını iddia etti. Nuray K. ise ifadesinde Ece Ronay Bilir'in Erbil'e hakaret etmesi üzerine telefonu alarak kendisinin mesaj yazmaya başladığını söyledi. İddianamede Erbil tarafından atılan mesajların Bilir'in kişilik haklarını zedeleyecek bir biçimde hakaret olduğu belirtildi. Erbil'in diğer mesajının ise tehdit suçu oluşturduğu aktarıldı.

8 YIL 10 AYA KADAR HAPSİ İSTENDİ

İddianamede Mehmet Ali Erbil'in 'Elektronik haberleşme aracılığıyla cinsel taciz', 'Sesli yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret' ve 'Tehdit' suçlarından 1 yıl 11 ay 15 günden 8 yıl 10 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Hazırlanan iddianame, Anadolu Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. (HABER MERKEZİ)