Maden mühendisi kadın, patronun oğlunun saldırısına uğradı

Maden mühendisi Canan Tosun çalıştığı mermer firmasının sahibinin oğlu Fatih Uslu'nun saldırısına uğradı. İşçilerin kurtardığı Tosun suç duyurusunda bulundu, Uslu ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. TMMOB Maden Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Fatih Uslu'nun gözaltına alındığını duyurdu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Balıkesir Marmara Adası’ndaki bir mermer firmasında çalışan maden mühendisi Canan Tosun, patronun oğlu Fatih Uslu'nun saldırısına uğradı.

Tosun, Fatih Uslu'nun kendisini fabrikaya kilitledikten sonra yere yatırıp darp ettiğini ve kaçmaya çalışırken bıçakla kovaladığını, işçilerin araya girmesi sonucu kurtulduğunu belirtti. Çeşitli yerlerinden darp edilen Tosun'un kolu hastanede alçıya alındı. Fatih Uslu ise savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Maden Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Tosun’un yanında olduklarını belirterek, “Şiddet uygulayan Fatih Uslu derhal tutuklansın” çağrısı yaptı. Açıklamada "Ülkemizde son yıllarda giderek artan ve ağırlıklı olarak kadını hedef alan şiddet ne yazık ki işyerlerine de sıçramış, işyerinde yaşanan şiddet için de 'cezasızlık' uygulaması söz konusu olabilmiştir. TMMOB Maden Mühendisleri Odası olarak, üyemiz Canan Tosun’un yanında olduğumuzun, kendisine uygulanan şiddette sorumluluğu bulunan kişilerin gereken cezayı almaları için elimizden geleni yapacağımızın bilinmesini istiyoruz. Toplumsal alanda artan şiddetin bir yansıması olarak değerlendirdiğimiz işyerinde yaşanan patron şiddetini kınıyor, şiddet uygulayanlara yönelik cezasızlık uygulamasının son bulmasını talep ediyoruz" denildi.  

'FATİH UYGUN GÖZALTINA ALINDI'

TMMOB Maden Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Maden Mühendisi Canan Tosun'u darp ettikten sonra cinsel saldırıyla tehdit eden Fatih Uygun'un gözaltına alındığını duyurdu. Açıklamada,  "Meslektaşımız Canan Tosun'un suç duyurusunda bulunduğu Fatih Uygun gözaltına alınmıştır" denildi. (HABER MERKEZİ)